Máte našetřené peníze? Pak byste měli zbystřit

Ačkoliv Češi rádi dávají své úspory k dispozici bankám, zde spíše než o investicích hovoříme o vkladech. Jedná se o formu uložení peněz vhodnou pro krátké či středně dlouhé období. Běžné ani spořicí účty vám nepokryjí ani míru inflace (průměrná míra inflace za posledních 12 měsíců dosáhla v březnu 2,8 %), takže po jejím započtení musíte počítat místo výnosu se záporným reálným zhodnocením. Nynější úrokové sazby u vkladů při zůstatku 100 000 Kč se pohybují od 0 % do 1 % (p.a.).

Vklady v bance

Výhody

Nevýhody

Nemovitosti

Celkově jsou nemovitosti spíše konzervativním způsobem investice, ačkoliv cena nemovitosti může v čase i klesat. Již několik let jsou však tendence v České republice spíš opačné. Při investici do 100 000 Kč v České republice je možné pořídit různé typy pozemků (nikoliv však stavebních), garáže, sklepy a další nemovitosti v méně žádaných lokalitách.

Výhody

Nevýhody

Akcie a dluhopisy

Z akcií vám může být vyplácena dividenda (podíl na zisku společnosti) a dále můžete na akciích vydělat, pokud poroste jejich cena na burze s cennými papíry. Dluhopis je v podstatě cenným papírem, který potvrzuje o poskytnutí půjčky subjektu, například obchodní společnosti, městu nebo státu. Výnosem dluhopisu je pak úrok a další zhodnocení kapitálu vám může přinést růst ceny dluhopisu na burze.

Výhody

Nevýhody

RONDA INVEST

Se snaží minimalizovat rizika pro své investory tím, že kombinuje výhody z investic do nemovitostí a podílových fondů. RONDA INVEST nabízí investice do podnikatelských úvěrů zajištěných nemovitostmi, přičemž platí, že: