Zlo v podobě průmyslově zpracovaných potravin. Co dokáže s vašimi střevy?

1. Pijte hodně vody

Pravidelný pitný režim je otázka celkového zdraví. Nemusíte pít každých 5 minut, ale zásada je nežíznivět. Nezapomeňte, že se nepočítá jen voda ve sklenici, protože vodu do sebe dostáváme i v rámci potravin, které konzumujeme a je jedno, jestli je to ovoce nebo kakao před spaním. Co určitě omezte je pití slazených limonád a džusů. Ty mají celkový negativní vliv na náš organimus včetně střevního mikrobiomu.

2. Nezatracujte tuky

Tuky jsou nejen nositelem chuti, ale vitamíny se díky nim zároveň snáze vstřebávají do těla. Samozřejmě to neznamená, že je zdravé si zajít do prvního fast foodu, který se před vámi objeví. Při vaření používejte olivové a kokosové oleje a kvalitní živočišné sádlo. Mezi zdravé potraviny obsahující dobré oleje patří například ořechy, semínka nebo avokádo.

3. Vyhněte se rafinovaným potravinám

Článků a videí na toto téma koluje na internetu spousta, i přesto je ale konzumace průmyslově zpracovaných potravin u lidí běžná. A to je samozřejmě špatně. Vyhnout byste se měli bílé pšeničné mouce, která je součástí pečiva, těstovin atd. Důležité je také do sebe dostávat přiměřené množství vlákniny, ale zase! Ne z průmyslově zpracovaných potravin. Takové výrobky jsou sice zpětně obohacené o odebranou vlákninu, ale ani zdaleka se nevyrovnají celým nerafinovaným potravinám.

4. Střeva podpořte dobrými bakteriemi

Správné složení střevních bakterií a ostatních mikroorganismů podpořte hodnými bakteriemi (probiotiky) a krmte je vlákninou (prebiotiky). Pijte mléčné a kokosové kefíry a jezte kvalitní bílé jogurty. Doporučit určitě můžeme i kombuchu. Pokud nevíte o co se jedná, tak zagooglete.

5. Zkuste LACTO SEVEN Chew

LACTO SEVEN Chew je finský doplněk stravy, který má unikátní složení a obsahuje sedm různých kmenů bakterií mléčného kvašení (Laktobacily a Bifidobakterie). LACTO SEVEN Chew také obsahuje vitamín D, který přispívá k normální funkci imunitního systému. Žvýkací tablety mají jahodovo-malinovou příchuť, která vám zajisté bude chutnat. LACTO SEVEN Chew neobsahuje cukr, laktózu a lepek.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.


Publikováno na: