Nedaří se vám správně zastřihnout keř? Možná by to chtělo nový stroj

Multifunkční pomocník

Křovinořezy v sobě spojují schopnosti rotačních a bubnových sekaček, prořezávačů, nůžek a pil. Lze je tedy využívat k mnoha různým činnostem jako jsou například plošné sečení trávníků, sekání těžko přístupných míst, či likvidaci keřů, nebo i slabších dřevin. Jde o stroje, které na vašem pozemku zvládnou spoustu rolí a díky tomu dokážou nahradit mnoho další zahradní techniky.

Výběru věnujte pozornost

Křovinořez není stroj, který si pořizujete každý rok, proto při jeho výběru dbejte také na kvalitu materiálů a zpracování, bezpečnost a také komfort při práci. Moderní křovinořezy nabízejí spoustu chytrých technických řešení, jež zajistí dokonalý komfort při práci a také vysokou efektivitu.

Jděte s dobou

Standardem by dnes již mělo být automatické zkracování vyžínací struny, nebo její vysouvání. Pro co největší pohodlí při práci se křovinořezy zavěšují na ramenní nebo zádové popruhy, a disponují „řídítky“ ve tvaru U pro dvojitý úchop, které zajišťuje co největší obratnost při sečení.

Elektrický nebo benzinový?

Křovinořezy bývají vybaveny dvěma základními pohony – elektrickým nebo spalovacím motorem. Další specifickou formou elektromotoru je ještě akumulátor, díky němuž za sebou nemusíte tahat napájecí kabel. Pokud se rozhodujete mezi jednotlivými variantami, tak pamatujte, že každá má své výhody a nevýhody. V zásadě ale platí, že pokud vlastníte menší zahradu, tak si vystačíte s elektrikou. Pro rozsáhlejší pozemky lidé volí křovinořez se spalovacím motorem.

Publikováno na: