Chcete tento rok strávit prázdniny v přírodě? Pak byste si měli přečíst tento článek

Orlická přehrada a řeka Vltava

Naše nejhlubší přehrada je skvělým místem na dovolenou u vody, také ji lemuje řada kempů, můžete si půjčit loď, nebo se vydat na cestu parníkem na hrad Orlík. Objednat si můžete i prohlídku elektrárny a hráze v Solenicích. Severně od hráze se v obci Kamýk nad Vltavou v létě můžete svézt na voru a navštívit zříceninu hradu Vrškamýk s dětským hřištěm a vyhlídkou.

Sedlčanské výhledy

Sedlčansko je také krajem rozhleden – Milada u Solenic vám ukáže krásy Povltaví. Odtud je to nedaleko na Langovu rozhlednu na Onom světě, do Petrovic na rozhlednu Kuníček, či na rozhlednu Drahoušek u Osečan. Schválně, jestli je zvládnete všechny?

Centrum ochrany fauny Hrachov

Skutečnou přírodu poznáte v Centru ochrany fauny v Hrachově – záchranné stanici pro zvířata z širokého okolí. S místními „pacienty“ se seznámíte osobně.  Děti si mohou pohrát a poznávat zvířata pomocí interaktivních prvků umístěných přímo v areálu.

Dětská stezka a adventure golf

Krásný rodinný výlet si užijete v Petrovicích. Můžete vyrazit na stezku Do lesa za odpočinkem, zábavou i poznáním. Na jednotlivých zastaveních najdou návštěvníci například dětské hřiště, ptačí pozorovatelnu, která je zároveň i vstupní branou do lesa, připomínku keltů na našem území v podobě dřevěné polozemnice, houpačky pro děti, studánku nebo altán až pro dvacet lidí.

Nedaleko Petrovic v obci Počepice můžete svůj den zakončit trochou sportu na místním hřišti na adventure golf. Mimochodem, vyrábí tu skvělé domácí medové pečivo a k dovolené trochu toho mlsání patří.

Na sever od Petrovic ve Vysokém Chlumci zase nezapomeňte navštívit Skanzen, kde se seznámíte s architekturou Povltaví.

Aktivní zážitky v přírodním parku na Monínci

Monínec je v zimě lyžařským střediskem a v létě centrem zábavy v přírodě – dva lanové parky, bikeové dráhy, bungee trampolíny, tubing, obří kuličkodráha, ale i naučná stezka včely a mravenci, přírodní koupaliště, bazén a samozřejmě vyhlídka na vrcholu lanovky, kde stojí stará poštovna ze Sněžky.

Zeměráj

Přírodní zážitkový park u Kovářova se může stát vrcholem vašeho výletu – zabavíte se tu určit na celý den – stezka naboso, archeologické naleziště, stará slovanská vesnice, zvířátka, hledání pokladu, hlavolamy a rébusy, vesnička Hrejkov a to vše na čerstvém vzduchu.

www.toulava.cz

Projekt "Rozvoj produktu Střední Čechy královské" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Publikováno na: