Tenhle osel se chce kamarádit. Lidé za ním dojíždějí z celé ČR

Vydejte se hned na dvě místa, která zajistí pohodový rodinný den a přinesou netradiční zážitky.

I bez zájezdu do Zájezdu

Jen pár kilometrů za Buštěhradem se nachází obec s netradičním názvem Zájezd. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o běžnou nenápadnou středočeskou vesničku. Na jejím konci se však ukrývá rodinný zoopark, kde se starají o více než 100 druhů exotických a domácích zvířat. Vedle zvědavých surikat, hravých lemurů a vznešených kočkovitých šelem se Zoopark Zájezd proslavil největší veřejně přístupnou kolekcí chameleonů na světě. Nejen pro děti je k dispozici kontaktní koutek s domácími zvířaty včetně největšího druhu králíka na světě. Pokud se však nespokojíte jen s prohlížením zvířat přes nejrůznější bariéry, využijte jeden z mnoha zážitkových programů, které zoopark nabízí. Můžete si tak vyzkoušet krmení zvířat, stát se na den ošetřovatelem nebo si užít zoopark po setmění, kdy většina zvířat hlasitě ožívá. Nemusíte cestovat až do daleké africké savany, abyste si po celou noc užili zvuky opravdové divočiny.

Na túru jedině s oslím parťákem

V jiné snad ještě méně nápadné středočeské vsi se ukrývá oslí farma. Roztomilí oslíci rozhodně nejsou tvrdohlavá stvoření, jak se o nich někdy nelichotivě povídá. Při práci s nimi je potřeba být velmi vnímaví a dobrosrdeční. Na Oslí stezce ve Svárově vás o těchto ušatých parťácích naučí první poslední. Nejlepším zážitkem, který vám budou všichni závidět, je však oslí túra. Dobrodružné putování zakončíte lahodným piknikem, který naleznete v batůžcích na hřbetu vašeho oslího parťáka. Unavené malé děti oslík s láskou kousek poponese.

Pokud jste se cestování za zvířecími kamarády ještě nenabažili, objevte další středočeské domovy němých tváří na webu www.strednicechy.cz.

Projekt "Rozvoj produktu Střední Čechy královské" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Publikováno na: