Proč je italské Trentino mezi turisty tak oblíbené?

Procházky, které zvládne každý

Trentinu je spousta míst k vidění a zároveň nemusíte být kovaný výletník, abyste se zdejších výhledů nabažili dosyta. Brentské dolomity, nespočet jezer, horské chaty, to všechno si můžete projít svým tempem. Navíc během cest zcela určitě pořídíte krásné snímky, kterými se budete moct pochlubit na sociálních sítích.

Zde jsme pro vás vybrali 6 nenáročných procházek.


Panorama laghi Levico e Caldonazzo © Trentino Sviluppo - C. Baroni


Trekking nebo hiking?

V Trentinu se každoročně scházejí nadšenci trekkingu i hikingu z celého světa. Je to díky krásné krajině, udržovaným cestám a nabízeným službám. Podívejte se na 6 turistických tras k nejvzdálenějším horským chatám, kde se po náročné cestě můžete do něčeho zakousnout, a poté se uvelebit v posteli. Co víc si může člověk přát?


Molveno and Brenta Dolomiten © Trentino Sviluppo - C. Baroni


Nechce se vám po svých?

Jste zkušení cyklisté nebo jen začátečníci? Na tom nezáleží! Trentino vás se svými nekonečnými trasami určitě nezklame. Do jaké kategorie cyklistů se řadíte vy?

·       Jsem zkušený cyklista

·       Jsem začátečník

·       Jízdu si chci užít s celou rodinou

·       Toužím po adrenalinu

Všechny vybrané trasy se nacházejí na území autonomní provincie Trentino a jsou oficiálně určeny jak pro cyklisty, tak pro pěší: proto buďte maximálně opatrní a berte ohled na ostatní!


mtb over Lago di Molveno © Foto APT Dolomiti Paganella


Dolomity nesmíte propásnout

Ať se už rozhodnete jít po svých nebo na kole, tak se určitě nevyhnete řadě horských pásem italských východních Alp – Dolomitům. Dne 26. června 2009 výkonný výbor úmluvy Unesco zařadil Dolomity mezi přírodní památky lidstva. A není se čemu divit. Z geologického hlediska činí tyto hory výjimečnými zvláštní složení, které zkoumal francouzský geolog Déodat de Dolomieu.


Lago di Ledro panorama © Trentino Sviluppo - C. Baroni


Více informací naleznete na https://www.visittrentino.info/cs.

Publikováno na: