Experiment studentky dentální hygieny skončil překvapivě. Posuďte sami

Aneta R., VOŠ zdravotnická v Brně, Merhautova

Má sestra je to taková sedmiletá princezna, kartáček se jí hlavně musí líbit. A to se podařilo na jedničku. Už obal kartáčku se líbil, protože to bylo podle jejích slov „v luxusní krabičce“. Tudíž splněno. 

Kartáček se sám o sobě dobře drží, neklouže a není zbytečně těžký. Takže v tomto ohledu vidím samá pozitiva. Na druhou stranu je vepředu tlačítko na zjištění stavu baterie, to bych možná dala někam jinam, bokem. Moji sestru to neustále svádělo k mačkání po celou dobu čištění, ale myslím, že v průběhu příštích pár dní si odvykne.

Teď už k tomu hlavnímu, samotné čištění!

Zvolila jsem metodu obarvovacích tabletek (indikátor plaku), kde vám tabletka po čištění odhalí, jaká místa jste si špatně vyčistili a kde zůstal plak (zůstanou obarvená místa). První den jsem ji nechala vyčistit jejím standardním manuálním kartáčkem. Dala jsem ji časový limit tři minuty a neupravovala techniku. Pak jsem ji dala tabletku indikátoru plaku, abych si ověřila, jak byla důkladná. Druhý den jsme postup zopakovali, ale s kartáčkem IONICKISS


1.řada: standardní kartáček z drogerie, 2.řada: kartáček IONICKISS


Myslím, že na těchto snímcích je jasně vidět, který kartáček je pro ni vhodnější. Krásně vidíme rozdíly v oblasti mezi zubem a dásní - cervikální oblast. Po takovém výsledku jsem se rozhodla pořídit snímky i po čtrnáctidenním používání IONICKISS. Mé dojmy? Jsem upřímně nadšená! 

Co říct k závěru? Určitě kartáček IONICKISS můžu na 100% doporučit. My ho doma určitě používat budeme a jakožto dentální hygienistka ho budu doporučovat i mým pacientům. Vyzkoušejte, za zkoušku to určitě stojí!


Publikováno na: