Získejte projekt nízkoenergetického domu ZDARMA

Dům jedním tahem (DJT) není na českém stavebním trhu žádným nováčkem. Už více než 20 let staví montované domy z velkoplošných dílců odlitých z Liaporbetonu. Ty se ve výrobě pečlivě připraví a pak se na hotové základové desce smontují za neuvěřitelné 2-4 stavební dny. Ne nadarmo je tak výstavba DJT často srovnávána s dřevostavbami. Tady ale podobnosti končí.


Materiál se skvělými vlastnostmi

Základním materiálem pro výrobu Domů jedním tahem je totiž Liaporbeton – lehký keramický beton s obsahem 100% přírodního keramického kameniva. Liaporbeton zaručuje stavbě odolnost a dlouhou životnost a díky své keramické podstatě také výborné izolační vlastnosti a příjemné vnitřní klima – v zimě drží teplo uvnitř, v létě naopak venku.

Nový katalog „v nízkoenergetickém standardu“

Aktualizovaný on-line katalog DJT přináší celou řadu novinek. Kvůli přísnějším požadavkům na energetickou náročnost, které vejdou v platnost k 1. 1. 2022, jsou všechny domy z nabídky nově v nízkoenergetickém standardu. Do typových projektů tak bylo nově zapracováno  řízené větrání a rekuperaci, tepelné čerpadlo či podlahové topení.

Další novinky

V nabídce přibyly dva zcela nové domy - 01 Triton a 06 Boreas. Došlo ale i na úpravu většiny stávajících domů. Tato vylepšení vzešla z nejčastěji poptávaných klientských změn a současných trendů bydlení. Jedná se především o dílčí úpravy dispozic, úpravy oken, přípravu pro vzduchotechniku a podobně. Hlavním cílem bylo, aby projekty ve své “základní typové podobě” vyhovovaly ještě většímu množství zákazníků bez nutnosti dalších změn. Nejen, že se tím výrazně zkrátí přípravná fáze výstavby, ale zákazníci také ušetří. Typový projekt včetně řemesel, v rozsahu pro stavební povolení v hodnotě 49.610 Kč vč. DPH, získají od DJT zdarma. Individuální úpravy projektu jsou však již zpoplatněné.

Rychlejší dostavba svépomocí

Velké oblibě se DJT těší mezi stavebníky, kteří zamýšlejí část výstavby rodinného domu provádět svépomocí. Dům si lze totiž nechat postavit do fáze hrubé stavby, která je na připravené základové desce hotová za neuvěřitelné 2 dny u jednopodlažních domů či až 4 stavební dny v případě dvoupodlažních domů. Druhou, oblíbenější variantou je pak stavba “domu k dokončení”, která kromě hrubé stavby zahrnuje také základovou desku, střechu a výplně (okna, dveře) - to vše do 2 měsíců od zahájení výstavby.

 

Na rozdíl od jiných stavebních systémů je dokončení Domu jedním tahem o něco jednodušší a levnější a to hned z několika důvodů:

·       Z výroby je ve stěnách připraveno kompletní vytrubkování a krabičky pro elektroinstalaci, prostupy a drážky pro rozvody vody i kanalizace. U patrových domů jsou připraveny v konstrukci hrubé stavby prostupy pro rozvod vzduchotechniky. Odpadá tak pracné sekání drážek a otvorů.

·       Výraznou úsporu času a peněz přináší i hladké stěny, na které lze místo klasických omítek použít omítky sádrové.

·       Do domu je možné se díky minimu mokrých procesů nastěhovat ihned po jeho finálním dokončení.

Nahlédněte do nového katalogu a objevte všechny výhody montovaných domů Dům jedním tahem na www.dumjednimtahem.cz.

Publikováno na: