Jsou vši známkou špatné hygieny? Přinášíme vám nejčastější mýty na toto téma

Pravdy a mýty o vších

O vších koluje ve sdělovacích prostředcích a mezi rodiči mnoho informací. Některé z nich jsou pravdivé. Jiné pak pouhými mýty. Jaké to jsou?

VŠI JSOU ZNÁMKOU ŠPATNÉ HYGIENY

Špatně! Vši nemají nic společného s hygienou.

Dokonce ani každodenní mytí vlasů nezabrání zavšivení. Děti, které jsou oblíbené mezi kamarády, bývají častěji zavšivené. Bohužel tak někteří rodiče z pocitu trapnosti skrývají nebo přehlíží výskyt vší a umožňují tak jejich další šíření.

VŠI SE DAJÍ ODSTRANIT POUZE POMOCÍ ÚČINNÝCH CHEMICKÝCH PŘÍPRAVKŮ

Špatně! Studie prokázaly, že vší se můžeme účinně zbavit pomocí přípravků obsahujících 2složkový dimeticon (např. NYDA®). Je to velmi chytrý fyzikální způsob účinku proti němuž si vši nedokáží vybudovat odolnost. Vši a jejich vývojová stadia (hnidy a larvy) se neotráví, ale udusí se.

DĚTI, KTERÉ MAJÍ VŠI, SE MOHOU VRÁTIT DO KOLEKTIVU AŽ PO NÁVŠTĚVĚ LÉKAŘE NEBO PO 3 DNECH

Ne, není to pravda. Děti se do zařízení mohou vrátit hned po prvním ošetření k tomu určeným přípravkem.

VŠI PŘENÁŠÍ NEMOCI

Špatně! Vši v našich klimatických podmínkách choroby nepřenášejí. Jsou otravné, ale neškodné. Nicméně, vší stolice a sliny mohou způsobit alergickou reakci nebo škrábání, které může vést až k infekci.

KOČKY A PSI PŘENÁŠEJÍ VŠI

Špatně! Veš dětská žije a přežije jen na lidské pokožce hlavy. Neexistuje tedy důvod k léčbě domácích mazlíčků.

VŠI SE ŠÍŘÍ PŘI POUŽÍVÁNÍ STEJNÉHO HŘEBENE, KARTÁČE NA VLASY, ČEPICE

Ano, ale jen zřídkakdy! Pouze hlava poskytuje vším správnou teplotu a živiny. Veš může přežít jen pár hodin (24 h) mimo toto ideální prostředí.

Co zvládne jedna malá veška v dětském kolektivu za pár dní

Dospělá veš (samička) žije 30 dní a během svého života naklade až 300 vajíček. Z 1 aktivní vešky a jejich následujících generací máme po pár týdnech neuvěřitelné číslo převyšující několik tisíc hnid a vší. Představte si, co dokáže napáchat v dětském kolektivu, kde rodiče problém neřeší a nepříjemnou situaci tají!

Jak se vší rychle a účinně zbavit?

Přípravky NYDA nabízí bleskové řešení pouze v 1 aplikaci bez nutnosti dalšího ošetření. Stačí pouze jedna aplikace, která spolehlivě účinkuje na vši, hnidy i larvy – tedy na všechny vývojové fáze vši. Ošetření je šetrné a vhodné již pro děti od narození. Postup aplikace je jednoduchý.

NYDA® express, proti vším a hnidám se používá na suché vlasy. Pokud dodržíte následující postup, vší se rychle a snadno zbavíte.

1. Důkladně nasprejujte přípravek do suchých vlasů.

2. Vmasírujte do vlasů a nechte působit 10 minut.

3. Po uplynutí 10 minut důkladně vyčešte vlasy hřebenem na vši.

NYDA obsahuje speciální složky, které usnadňují i rozčesání dlouhých vlasů.

4. Umyjte vlasy běžným šamponem.

Jak na to?

Podívejte se na krátké video, jak lze vši a hnidy rychle a snadno odstranit – dostupné ZDE.

Ošetření je bezpečné a může se opakovat tak často, jak je potřeba. Vlasy znovu zkontrolujte po 8 – 10 dnech. Více informací najdete na www.nyda.cz.

NYDA express a NYDA plus jsou zdravotnické prostředky, před použitím čtěte návod na použití, CE482. K dostání v lékárně. 

 

Publikováno na: