S návratem dětí do škol a školek se šíří další problém

Jak potvrzuje maminka, jejíž dítě navštěvuje jednu z mateřských škol: „Je to u nás neustálý a opakující se problém“. Nejste v tom sami. Rizikové období je vždy, když jsou děti v častém a blízkém kontaktu a tím pádem tak může velmi snadno dojít k jejich rozšíření. Často to bývá tak, že děti, které jsou v kolektivu nejoblíbenější, jsou nejčastěji zavšivené díky častému kontaktu hlav/dotýkání vlasů. Takže ve skutečnosti můžete dokonce vidět vši a zavšivení jako - poněkud neobvyklou - známku popularity vašeho dítěte.

Mnoha rodičům není příjemné, že právě jejich dítě má vši. Berou si problém osobně, tají ho i před ostatními nebo vši neřeší a napomáhají tak dalšímu šíření v kolektivu. Nedejte na předsudky. Existuje mnoho mýtů o vších, vši mají málo společného s osobní hygienou nebo s čistotou domácnosti.

A když už se se vší setkáte, nepanikařte a vyberte si bleskové řešení v 1 aplikaci bez nutnosti dalšího ošetření. NYDA účinkuje na vši, hnidy a larvy - tedy na všechny vývojové fáze vši a jde o rychlé, snadné a šetrné řešení, které je vhodné i pro nejmenší děti.

Jak na to?

Podívejte se na krátké video, jak lze vši a hnidy rychle a snadno odstranit – dostupné ZDE.

Babské rady ani hřeben většinou nepomohou

Vší se lze zbavovat mechanicky vyčesáváním hustým hřebenem, což bývá problematické a dlouhodobé (musíte vyčesávat často a dokonale a navíc dítě držet v době kdy má vši od kolektivu ostatních), chemickými látkami v šamponech, sprejích a fyzikálně teplem či zabráněním přístupu vzduchu.

Rychlý a účinný způsob, jak se vší zbavit

U přípravků určených k odvšivování bývá obvykle nutné opakované ošetření hlavy, nově už jsou ale k dostání i přípravky pouze s 1 aplikací. Důležité je, aby přípravek v jedné aplikaci působil na vši a na vší vajíčka (hnidy), např.NYDA. Všímejte si upozornění na nežádoucí účinky, vyvarovat byste se měli přípravků s obsahem insekticidů (kromě nežádoucích účinků mají nevýhodu v poměrně vysoké rezistenci) a rozhodně nepoužívat přípravky, které nejsou určené pro ošetření dětí/člověka.“

Existuje prevence?

Pokud máte malé děti, které chodí do školky, můžete se na vši připravit snad jen psychicky. Je třeba si uvědomit, že pokud má dítě vši není to ostu­da nebo projev špatné hygieny. Zavšivení může postihnout kohokoliv, včetně dospělých. Zeptáte-li se v kolektivu rodičů a dětí, kdo už měl vši, budete se divit, kolik dospělých se přizná.

Preventivní kroky mají podobu čestných prohlášení rodičů, např. potvrzené preventivní ošetření hlavy dítěte proti vším, vyžadova­ných školou nebo před nástupem na tábor, jednak maxi­mální „odstup“ od možných zdrojů infekce a samozřejmě důkladné ošetření v pří­padě zavšivení a to nejen dítěte, ale často také rodinných příslušníků.

Další tipy a doporučená opatření najdete na nyda.cz.

Přípravky NYDA jsou zdravotnické prostředky, před použitím čtěte pozorně návod k použití. CE482. K dostání v lékárně.

nyda.cz

Publikováno na: