Tajuplný ostrov nenechá nikoho chladným. Podivné pláže lákají lidi z celého světa

Hlavní město Myrina

řecké mytologii byla Myrina královnou Amazonek, která během svého života vedla několik úspěšných vojenských expedicí. Město, které nese její název, je v současnosti velmi vyhledávanou destinací. Dělí se na 2 části, Romeikos Gailos, což je památková rezervace s různými neoklasicistními budovami, bary a restauracemi, a Tourkikos Gialos s malým přístavem a rybími trhy. Nejnavštěvovanější památkou ve městě je impozantní středověký Hrad.

Hrad v Myrina

Tato rozlehlá stavba se pyšně tyčí na kopci nad přístavem a v minulosti sloužila k ochraně před krutými nájezdníky. Výstup na vrchol dá zabrat, ale určitě vás odmění fantastický výhled na zátoky a moře. Obdivovat zde můžete i ruiny turecké mešity a několika domů. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i srny a jeleny.

Archeologické naleziště Poliochni

Starobylé město Poliochini leží 30 km východně od Lémnos a je považováno za nejstarší osídlení v Evropě. Výkopy prováděné na ostrově odhalily o městě úžasná fakta, která se vyznačují tím, že se jedná o nejstarší neolitické město v celém egejském regionu. Archeologové zde našli čtyři chronologicky odlišné osady, které byly postaveny jedna na druhé. Ta nejstarší vznikla už 4 000 let před naším letopočtem.

Jezero Aliki

Jezero Aliki se nachází ve východní části ostrova Lémnos a je známo tím, že v jeho okolí probíhá největší sezónní setkávání plameňáků v Řecku. V zimě si Aliki uchovává vzhled jezera, zatímco v létě se voda odpařuje a z jezera se stává solný mokřad tzv. slanisko. Kromě plameňáků je zde k vidění i nespočetné množství jiného ptactva. Návštěva tohoto místa je jako stvořená pro všechny milovníky přírody.

Písečné duny

Pokud si naplánujete dovolenou na ostrově, tak určitě nezapomeňte navštívit velkolepé písečné duny Pachies Ammoudies poblíž vesnice Atsiki. Doporučuje se jít z vesnice Katalakkos po nezpevněné vozovce, dokud se k těmto působivým písečným dunám nedostanete. Ponořte se do hlubokého a čistého písku! Na konci cesty vás navíc čeká odměna - pláž Gomati, kde naberete ztracené síly.

Řecko je vskutku krásná země! Více informací o něm naleznete na www.visitgreece.gr/inspirations/all-you-want-is-greece


Publikováno na: