Vedro s naší kůží dělá neplechy. Víme, jak předejít nepříjemnostem!

Vybrali jsme části těla, které když nejsou v pohodě, otráví nám celý den. Přitom často stačí se jim věnovat nejen když bolí, ale myslet na ně i preventivně.  

Rty: Popraskané koutky

Letní lásky… Jak si je ale užívat, když máme pořád popraskané koutky? Trhlinky bolí, svědí, mohou krvácet a hlavně nás hyzdí. "V případě bolestivých koutků úst, kde je už riziko infekce či kvasinky, není vhodné koutky mazat běžnými pomádami,“ upozorňuje PharmDr. Kamila Horníčková, lékárnice z online poradny největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz.

JAK SI ULEVIT? Do jídelníčku doplňte železo (červené maso, meruňky, pistácie, mořské řasy, cizrna), vitamíny skupiny B (kvasnice, lahůdkové droždí, oříšky a semínka), kyselinu listovou (špenát, pórek, brokolice, hrách, čočka). Do kabelky nebo kapsy pak přidejte Dexilip gel, z kterého se po nanesení rychle stane neviditelný film (nemusí přece nikdo vidět, že máte problém).  Z něj se pak postupně uvolňují do pokožky prospěšné a regenerující látky, hojí a tlumí bolest. A chutná sladce!

Paty: Struhadlo až do krve

Na suché paty drsné jako struhadlo není pěkný pohled, zvlášť když kůže praskne až do krve. Můžeme si za ně ale často sami: nestaráme se o nohy, hodně je zatěžujeme, nosíme těsné boty nebo často (právě v létě) chodíme na boso.

JAK SI ULEVIT? Drsné paty mají rychlé řešení: dobře vybraný krém, který do hloubky promastí pokožku a změkčí ji, ideálně s vysokým obsahem urey. Například Uxitol25 balzám na paty, který se prodává v lékárnách, vytvořili čeští lékárníci pro všechny, kdo chtějí mít svá chodidla a paty co nejrychleji v dobré kondici.

Kůže: Když nás to někde pekelně pálí

Radost z léta nám často zkazí opruzená nebo námahou poškozená naše vlastní kůže: pokožka se potí, při pohybu  tře o sebe nebo o oděv, v kožních záhybech se vytvoří zarudlá a svědící místa. Svoje o té bolesti vědí hlavně stehna, podpaží nebo třísla a také intimní partie. Kožní mikrotraumata mohou vést až k zánětu a kůže svědí jako čert.

JAK SI ULEVIT? Pro kůži podrážděnou pohybem je vhodná lékárenská novinka, ZITENAX ACTIVE.  Ta nabízí hned dvě možnosti: buď problém na kůži  ošetří a zklidní, anebo mu úplně zabrání (to když preventivně v tenké vrstvě natřeme všechna na tření náchylná místa). Krémpasta je bezpečná jak na dospělém, tak na dětském těle. Ostatně další z rodiny těchto hojivých krémů, a to ZITENAX krémpasta, zklidní opruzené dětské zadečky pod plenkami, a protože účinkuje i na nezvané hosty z řad kvasinek a bakterií, přinese tolik potřebnou a žádanou úlevu od opruzenin i seniorům.

Hlava: Když si vás zamilují vši

Vši milují lidi, živí se pokožkou hlavy. Letní dětské tábory jsou skvělá příležitost, jak se k vám mohou nastěhovat. 

JAK SI ULEVIT? Když sáhnete po Vamousse pěně, můžete během jediné bitvy – pardon, aplikace – zvítězit. Klinická praxe totiž prokázala, že máte šanci, že pěna prokazatelně usmrtí 100 % vší i jejich vajíček do 15 minut.

Nechte si poradit: lékárník je na dosah

Všechny uvedené přípravky koupíte v lékárnách. A to i v té největší na českém internetu, tedy na Lékárna.cz. Tady se také můžete poradit s lékárníky, ať už o výběru vhodného přípravku, nebo o jejich kombinaci, prostě o čemkoli, co se týká vašeho zdraví. 

Publikováno na: