Lepek v hlavní roli: rozhovor o knize Můj život bez lepku s blogerkou CeliaxMoni

Už se vám dostala do rukou moderní bezlepková kuchařka Můj život bez lepku od známé food bloggerky Celiaxmoni? Najdete v ní 60 fantastických receptů na bezlepkové pokrmy včetně fotografií, ze kterých se vám budou sbíhat sliny.

Jak jste zjistila, že trpíte nesnášenlivostí na lepek? Kolik vám bylo let?

Chtěla bych říct, že náhodou, ale před diagnostikou celiakie u mé osoby trvalo minimálně rok celkového “trápení”, než se nemoc odhalila. Celý život sportujete, neznáte pocit nafouknutého břicha nebo snad špatné nálady a během krátkého období se vše změnilo. Probouzela jsem se každý den s nafouknutým břichem, byla jsem strašně unavená, neměla jsem na nic náladu, měla jsem stále problém s dutinami, a protože můj stav řešila lékařka pouze antibiotiky a nic mi nepomáhalo, začaly i deprese. Nic mě nebavilo, léky nezabírali a i když jsem pozřela pouze salát stále jsem byla nafouknutá a za rok jsem vystřídala až 7 antibiotik. Na moji žádost se udělaly krevní testy, které ale byly negativní, takže jsem ve svém “zoufalém” stavu pokračovala cca půl roku dál, do doby než jsem v práci odpadla a museli mě odvážet domu. Podstoupila jsem tak na moji žádost gastro vyšetření, kde se do 2 týdnů potvrdilo, že mám celiakii. Takže jsem ve svých 28 letech konečně věděla “co” je příčinou.

Co vám proběhlo hlavou, když jste zjistila tuto diagnozu?

I když byla rodina nešťastná, proč zrovna já? A jak budu trpět... Mě se strašně ulevilo. Konečně jsem věděla, co za to může a dostanu se ze stavu, který byl opravdu nepříjemný a trval už dlouhou dobu. Nebudu říkat, že mi hlavou neblesklo, že už nikdy neochutnám maminčiny dobroty a nejoblíbenější pokrmy, které si ráda kupuji, ale člověk udělá cokoliv, jen aby mu bylo lépe.

Jak jste se k tomu postavila a jak se změnil váš život?

Přiznám se, že jako čerstvě diagnostikovaný celiak jsem nevěděla tehdy nic. Myslela jsem si, že celiaci jedí jen rýžové chlebíčky, zeleninu, kuřecí maso v páře a tak si moc “gastronomicky” život neužijí. Miluji jídlo a věděla jsem, že to bude opravdu “nuda”, protože je bezlepková dieta při celiakii doživotní. Ale protože jsem bojovník, ráda vařím a nenechám se odradit, začala jsem hledat informace o bezlepkové dietě a jaké jsou možnosti. Zjistila jsem, že suroviny v dnešní době jsou opravdu pestré a dá se vykouzlit opravdu cokoliv! A častokrát ani nepoznáte rozdíl mezi lepkovou a bezlepkovou dobrotou, takže si bezlepkovou dietu užívám.

Máte úspěšné stránky www.celiaxmoni.cz, hlavním tématem je vaření, recepty, které jsou spojené s bezlepkovou stravou. Jaké máte na ně ohlasy?

Nikdy nebylo mým záměrem něco takového vytvořit, ale častokrát nám příjde do života něco, co ho obrátí naruby a to byla v mém případě celiakie. Je to doživotní onemocnění, takže jsem věděla, že je to má životní cesta, že které není úniku. Vařím každý den od rána do večera a začala jsem své recepty s fotkami publikovat na sociální sítě. Ohlas byl a je převeliký, protože málo komu se chce něco v dnešní uspěchané době vymýšlet a hlavně, než odhalíte vlastnosti bezlepkových surovin, trošku času to zabere (ale já mám trpělivosti na rozdávání ). Bez jakéhokoliv záměru začaly mít moje recepty úspěch a dnes mám na sociálních sítích tolik fanoušků, jako počet obyvatel města, ze kterého pocházím. Nikdy by mě to nenapadlo, co z nevinné publikace receptů na sociální sítě vznikne a jsem vděčná, že svojí cestou směruji další celiaky pozitivně kupředu.

Jste ve spojení se svými čtenáři, radíte jim? 

Určitě. Není den, kdy by mě čtenáři/fanoušci nepsali hezká slova, jak jim můj blog pomáhá. Snažím se shromaždovat informace o bezlepkové dietě, celiakii, vymýšlím vlastní recepty, dávám tipy kde se dobře bezlepkově najíst, nebo jak se stravovat bezlepkově na dovolené. Na mém blogu zkrátka najdou potřebné informace jak začínající tak už léta diagnostikovaní celiaci. Navíc vše je psání “lidským” slovem, takže je to srozumitelné a odbornost u mě nenajdete. Čerpám samozřejmě z těch nejoveřenějších - odborných zdrojů, ale častokrát jim běžný smrtelník nemůže rozumět.

Vydala jste knížku Můj život bez lepku, jak vznik nápad na tuto knížku, jaký je její příběh?

Nikdy nebylo mým snem vydat svoji knížku, a když mi někdo napsal na sociální síti, kdy vydám svoji knížku receptů, usmála jsem se a říkala si, třeba někdy :) Nebud říkat, že bych nikdy nechtěla, spíš jsem to vždy viděla jako nedosažitelnou věc, pro běžného smrtelníka mých parametrů. Autoři knih jsou pro mě osobnosti a zkrátka, aby mohla napsat svoji knihu holka z maloměsta, mně přišlo naprosto nereálné. Ale stalo se. Moje kniha není klasickou sbírkou receptů. Je mojí zpovědí, mým příběhem, motivací a shromážděním důležitých informací o nemoci. Kniha je doplněná o 60 bezlepkových receptů z moji “dílny", které jsou z mých počátků a nikde je na internetu nenajdete. Zakládám si na tom, aby recepty byly jednoduché, z dostupných surovin a pestré. Navíc jsem si knížku dělala celou sama (za grafickou pomoc děkuji kamarádovi Michalovi), takže je vizitka mé osobnosti. Texty, fotky, grafická podoba prostě vystihují mě osobně.

Kde si ji mohou zájemci objednat? 

Pokud budou chtít knihu s mým věnováním a překvapením, tak určitě na mém blogu www.celiaxmoni.cz v sekci ESHOP. Jinak je kniha dostupná ve všech online/kamenných knihkupectvích.

Co byste vzkázala těm, kdo touto nemocí trpí? 

Aby nezoufali :) Jsou na světě mnohem horší onemocnění a bezlepková dieta je vlastně super :) Víte, co jíte a budete více vnímat chutě a složení potravin. Já si díky tomu strašně rozšířila obzory, dělám co mě baví, každý den se obklopuji skvělými lidmi a to jen díky diagnostikované celiakii. Teď během měsíce května si mohou čtenáři zdarma zkusit jednoduchý test a nebo objednat telefonickou konzultaci s nutričními terapeuty zcela zdarma díky projektu Květen Měsíc bez lepku. Stačí navštívit web www.zitbezlepku.cz a zde vyplnit žádost.

Kde vás mohou naše čtenářky dále sledovat?

Každý den přispívám na instagram a facebook svými recepty nebo tipy, takže mě najdou zde. A pokud se mě budou chtít na něco zeptat, at neváhají a napíšou mi. Snažím se denně každému odpovědět, protože vím, že i malá pozitivní útěcha nebo rada v “bezradném” světě počátků diagnostikované celiakie vám dodá ten správný směr.