Appky máme už skoro na všechno. Slyšeli jste například o lékaři v kapse?

„Vyvíjíme mobilní aplikace pro konkrétní diagnózy, které nejen dávají informace, ale také připomínají užívání léků a jsou takovým osobním trenérem, který každý den podporuje pacienta v léčbě. Na určitou dobu zastoupí lékaře, nebo pro něj v období mezi kontrolami sbírají určitá data pro nastavení léčby,“ říká Jaromír Krotký. Ten vyvíjí aplikace s tématem „ZDRAVÍ“ pro českou společnost Pears Health Cyber už řadu let, a to od jednoduchých testů zdravotních rizik nejobávanějších nemocí po aplikace, které dokáží „koučovat“ pacienta s určitými diagnózami.

Moderní testy zdraví

Tyhle aplikace jsou jednoduché, vyhodnocují rizika infarktu, diabetu, demence, melanomu kůže, erektilní dysfunkce a  stresu. „Naše kalkulátory rizik jsme nabídli celému světu – jsou v šesti jazycích a máme anonymizovaná data z více než padesáti zemí. Jsou jednoduché, dávají informaci, že jste v pořádku, nebo ne tak úplně a bylo by fajn nechat se odborně vyšetřit. Stáhli si je už v každé zemi světa. V Anglii je nejstahovanější test rizika demence, v Německu a ve Francii zase rizika melanomu kůže a diabetu,“ říká J. Krotký. Otestujte se i vy zde

Migréna

Aplikace Migréna Kompas pomáhá lidem zvládat tuhle nepříjemnou nemoc. Díky ní lépe své migréně porozumí a získají nad ní větší moc. Do kalendáře aplikace lze zaznamenávat také životosprávu. Aplikace může sloužit rovněž jako pomocník při rozhovoru s ošetřujícím lékařem, při kterém lze společně odhalit možné spouštěče atak, a domluvit se na vhodné změně životního stylu. V aplikaci lze také zaznamenávat, jakými léky si pacient pomáhal od bolesti. Víc informací najdete zde.

Alergie

S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout. Je to užitečný nástroj, který připomíná užití léku a návštěvu lékaře, informuje o aktuálních alergenech. Poskytuje informace o nemoci, předepsaných lécích, podporuje zejména alergenovou imunoterapii. Záleží jen na tom, jak si aplikaci nastavíte. Více informací najdete zde.

Lupénka

S mobilní aplikací Lupénka se sami jednoduše otestujete a přímo objednáte k nejbližšímu odborníkovi na léčbu této nemoci ve svém kraji. Umožňuje vést si deník o průběhu nemoci včetně fotodokumentace, což pomůže vašemu ošetřujícímu lékaři zvolit optimální léčbu. Součástí aplikace jsou také ucelené informace o možnostech léčby, užitečné rady a tipy, jak s nemocí bojovat. Informace najdete zde.

„Medicínské mobilní aplikace jsou záležitostí lékařů a pacientů. Není to žádná masovka v milionech mobilů, spíš je to dobrý trenér pro ty, kdo nemocí trpí a jsou ochotni pro změnu svého zdravotního stavu něco udělat. Můj úkol je pak relativně jednoduchý – vnést jim do mobilu trenéra, který ukáže, vysvětlí, podpoří. A nezahltí „svého pacienta“ vším najednou, spoustou obrázků a rad, ale postupně ho provede tím, co právě potřebuje, k tomu, co mu v konkrétní situaci pomůže, a podrží ho, když vůle začne slábnout. Bez spolupráce se všemi, kterých se to týká, se dobrá aplikace vymyslet nedá,“ dodává J. Krotký.

České mobilní aplikace společnosti Pears Health Cyber se stahují prakticky na celém světě (kalkulátory rizik). V Evropě se začínají prosazovat i její medicínské aplikace, například RS Kompas+ sklízí úspěchy u pacientů s roztroušenou sklerózou také ve Finsku, Litvě, Lotyšsku, Slovensku, Estonsku, Maďarsku a Rumunsku. Další mobilní aplikace této společnosti se připravují pro Řecko, Francii, Anglii a Německo. 


Publikováno na: