Kam byste měli v Egyptě zamířit? Naše tipy vás nadchnou

Do Egypta každoročně na dovolenou zamíří desítky tisíc českých cestovatelů a mnoho z nich na tuto destinace nedá dopustit. Soubor zdejších hotelových komplexů nabízí širokou škálu výběru, od těch lacinějších hotelů až po opravdu luxusní resorty. Resorty v Egyptě bývají často velmi rozlehlé a každý si tu najde klid pro odpočinek, nebo zábavu. Téměř všechny hotely zde nabízejí formu stravování All Inclusive, během svého pobytu tak rozhodně nebudete mít nouzi o výtečné jídlo a osvěžující drinky. Ceny zájezdů jsou navíc velmi atraktivní. „Poměr ceny a kvality dělá z Egypta nenahraditelnou destinaci,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.


Pyramidy v Gize


Zatímco na plážích v turisticky nejoblíbenějších oblastech HurghadaMarsa Alam panují klid a pohoda, pod hladinou Rudého moře se ukrývá nádherný svět plný pestrobarevných ryb, korálů, želv a dalších živočichů. Například u korálových útesů Abu Dabbab, vzdálených 30 km od přístavu Port Ghalib, lze spatřit nejen vzácné velké želvy, ale také dugonga. Tomu se lidově říká mořská kráva nebo mořské prase. Měří zpravidla dva až tři metry a váží přibližně dvě stě kilogramů. Díky tomu dugong vzbuzuje značný respekt. Ve skutečnosti je však plachý a pro člověka zcela neškodný. Jeho nejoblíbenější potravou jsou kořínky chaluh a mořské trávy.


Podmořský svět


Třetím místem vhodným pro dovolenou je Sharm El Sheikh, letovisko, jež se nachází v nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova, který je pomyslným mostem mezi Afrikou a Asií. Tak jako i jinde v Egyptě, tak i zde je to ráj pro potápěče a milovníky šnorchlování. Příjemné je zde i počasí, neboť převážná část Sinaje je pokryta pouští, je pro něj typické subtropické podnebí. Horké a prosluněné dny střídají příjemně chladivé večery a noci plné hvězd. Pokud zde budete trávit svoji dovolenou, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu zábavní čtvrti SOHO Square, kde najdete nejen několik tematických restaurací, ale také bary, kavárny, obchody, spoustu světelných instalací, tančící fontánu a dokonce i ledové kluziště.

Tip: Hotel Sunrise Diamond Beach Resort

Velmi oblíbený hotelový rezort poskytuje široké spektrum služeb, které ocení naprosto každý. Je zde k dispozici aquapark s osmi skluzavkami pro děti i dospělé, spousta restaurací, fitness a wellness centrum, ale i obchůdky se suvenýry. Nedílnou součástí je i vlastní pláž, kde si můžete vychutnat dny plné slunce a pohody.

Malikia Beach Resort Abu Dabbab


Publikováno na: