Co stojí v Turecku za návštěvu? Na článek neklikejte, pokud si myslíte, že už vše znáte

Pohodlí, komfort i zábava

Celá oblast je hodně kosmopolitní, na cizince tu jsou zvyklí a tomu odpovídá i kvalita nabízených služeb. Můžete si tedy být jisti, že se vám zde dostane ve všech ohledech kvalitního servisu a vytouženého komfortu. Ostatně kvalita zdejších hotelů a úroveň jejich služeb se postupně stávají legendárními. Možností, kde se ubytovat, je opravdu spousta – od luxusních rezortů až po malé penziony s poklidnou atmosférou. Každý si tak může vybrat ideální místo pro svoji dovolenou. „V naší nabídce najdete luxusní pětihvězdičkové hotely a komplexně vybavené rezorty, ale i hotely střední kategorie,“ popisuje širokou nabídku ubytování Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.


Kleopatřina pláž


Pro ty, kdo dávají přednost klidnějším a moderním letoviskům, je ideální variantou Belek. V posledních letech poutá rezort pozornost těch, kteří patří mezi golfové nadšence. Zdejší greeny jsou totiž vlajkovou lodí tureckého golfu. Díky rozmanitosti hřišť si zahraje úplně každý, bez ohledu na úroveň znalosti či věkovou kategorii. Letovisko však rozhodně nepatří pouze sportovcům. Mnohé hotely, situované v rozlehlých zahradách, jsou tak velké, že si zde na své přijde každý. Jejich součástí jsou venkovní bazény, fitness a wellness centra, dětské kluby, hřiště i bazénky, tobogany, menší skluzavky, volejbalová hřiště, miniaturní zoologické zahrady, venkovní i vnitřní bary s příjemným posezením, à la carte restaurace, i diskotéky.


Golf Club Belek


Tip: Hotel Magic Life Belek

Luxusní hotelový komplex se skládá z několika budov umístěných v rozlehlé udržované zahradě. V hotelu se mimo jiné nachází i relaxační zóna s bazénem, určená pouze pro dospělé. Hotel je velice vyhledávaný pro špičkovou kvalitu svých služeb, čemuž odpovídají kladné recenze cestovatelů.

Hotel Magic Life Belek

Pokud ovšem vyrážíte především za zábavou, mohlo by vás zaujmout letovisko Lara, které je součástí Antalye. Nachází se zde městská čtvrť, která je proslavena jako tzv. turecké Las Vegas, a to díky pestrému nočnímu životu. Letovisko se navíc pyšní 12 kilometrovou, písčito-oblázkovou pláží, podél které je spousta moderních hotelových rezortů.

Dovolená v Turecku ale nemusí být jen o lenošení v hotelovém rezortu, je možné zde podniknout i řadu poznávacích, zábavných nebo adrenalinových výletů. Za návštěvu rozhodně stojí navštívit delfinárium s pestrou a zábavnou delfíní show, ve které se vám představí několik cvičených delfínů, budete mít příležitost se k nim přiblížit, vyfotit se s nimi, pohladit si je a nebo si s nimi dokonce zaplavat. „Skvělým zážitkem může také být piknik na řece Dimcay nebo návštěva cukrárny Mado café, kde mají nejlepší zmrzlinou široko daleko,“ doporučuje Pátek.

Publikováno na: