Muzikálové léto Hudebního divadla Karlín jde do své 2. půlky

Hudební divadlo Karlín nehrálo, až na pár představení v září 2020, bezmála 1 rok a 4 měsíce. Nedovolila to epidemiologická situace v České republice a na ní navazující mimořádná opatření vlády. Divadlo a kultura obecně byla mezi nejvíce postiženými obory, herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti ale i jevištní technika, maskéři, kostyméři a spousta dalších si musela najít jiný způsob obživy a těšení se na diváka se stalo téměř bolestným. Konečně to vývoj epidemie umožňuje, konečně čísla nakažených a hospitalizovaných dovolují rozvolňovat, konečně je čas se vrátit k „téměř normálnímu životu“. A k němu divadlo patří a život obohacuje.

Oproti zvyklostem o prázdninách nehrát, ale zkoušet a připravovat nové inscenace, se i „karlínští“ rozhodli najít místo pro Letní scénu a celé léto hrát. Konečně mohou před premiérového diváka s muzikálem Rebelové, který nazkoušel režisér Filip Renč v létě 2020, a jehož premiéra měla být již v prosinci minulého roku. Nově tedy byla konečně (!) premiéra 9. července 2021 a věřte, že si jí s velkou chutí užili i dlouho „divadelně abstinující“ účinkující. Stejně tak se těšili na prkna, která znamenají svět i herci, zpěváci, tanečníci, muzikanti … z kasovního trháku Sestra v akci s Lucií Bílou v hlavní roli. Sestra se představuje do konce Muzikálového léta ještě 4 x, tak si ji nenechte ujít! Začátek všech představení v 19:00 hod.


Třešničkou na pomyslném dortu Muzikálového léta byly v červenci i koncertní verze dalších kusů – muzikálu Jesus Christ Superstar (i když na začátku pršelo, diváky to neodradilo) a Carmen. Ta je mimochodem nejúspěšnějším a nejdéle uváděným muzikálem divadla. Navíc koncert Carmen ve středu 21. července 2021 byl zároveň derniérovým rozloučením s Carmen s Lucií Bílou, Václavem Noidem Bártou, Dashou, Tomášem Traplem a spoustou dalších špičkových umělců v hlavních rolích. A také celkově 415 reprízou tohoto kusu.

Nenechte si ujít vrchol Muzikálového léta, hrajeme jen do 19. srpna! Vstupenky na www.hdk.cz, kde se také aktuálně dozvíte, jak přijít do hlediště vybaven. Podpořte divadlo a umělce tím, že se přijdete pobavit do hlediště na Letní scéně Hudebního divadla Karlín v areálu výstaviště PVA Expo Praha.