Dejte definitivní sbohem infekcím v intimních partiích

Představte si, že nemusíte nervózně hledat šatnu na převlečení mokrého spodního dílu plavek. Představte si, že nemusíte studovat miniaturní štítky na kalhotkách a pátrat po tom, zda jsou z kvalitního nebo přírodního materiálu. Představte si, že si můžete obléknout obtažené džíny, aniž byste si to následně odpykali několikadenním utrpením v intimních partiích. A představte si, že sex nebude opředen strachem z možných potíží a zmizí strach z prvotních příznaků nesmírně otravné kvasinkové infekce.

Rovnováha na prvním místě

Ženy mají jistou technickou nevýhodu – anatomicky je jejich tělo koncipováno tak, že jsou konečník, močová trubice a pochva velmi blízko u sebe. Každé ze tří ústí je osídleno přirozenými bakteriemi, které mají svou funkci. Pokud jsou v rovnováze, je vše v pořádku. K jejich promíchání a následnému přemnožení však může dojít velmi jednoduše.

Oproti zdravé sliznici, která je schopná obrany, ta suchá, oslabená, anebo poraněná je náchylnější na přemnožení bakterií vedoucími až k zánětu.

Pozor na hormony

Častou příčinou vzniku kvasinkové infekce je hormonální nerovnováha. Ženy v klimakteriu, během kojení, v těhotenství či při užívání hormonální antikoncepce nebo jiné léčby na hormonální bázi, velmi často zažívají diskomfort, který je důsledkem nedostatečné schopnosti sliznic produkovat přirozený sekret a plnit tak svou obrannou funkci. K totožné situaci dochází i při oslabené imunit a užívání antibiotik.

Ženským intimním partiím s narušenou ochrannou bariérou neprospívá ani teplo, vlhko, ani nedostatečný přísun kyslíku. Mechanické dráždění “tam dole“ v podobě spodního prádla z umělých materiálů, příliš těsných kalhot nebo sexu vede k infekcím a vzniku problémů podobně jako špatný životní styl.

Příliš mnoho příčin? Mají řešení!

Příroda má většinou nejlepší recept, jak si s problémy poradit, proto jsou ideální volbou produkty s čistě přírodním složením. V případě, že se u vás kvasinková infekce hlásí o slovo, vhodným řešením jsou čípky Gyntima na posílení imunity a rovnováhy v intimních partiích, které lze využít jako účinnou prevenci problémů „tam dole“. Podobně jako intimní mycí gely nebo pěny. Díky tomu se můžete těšit na léto bez nepříjemných pocitů. 

Gyntima