Popřemýšlejte, jestli si na poslední chvíli nezajet na dovču. Máme tip, kde vás nechají volně žít

Mezi ty nejdostupnější destinace, z pohledu ochranných opatření, které se mohou vázat jak na vstup do země, tak k návratu do ČR, patří již od začátku léta Bulharsko. Zde je třeba se na příjezdu prokázat dokladem o bezinfekčnosti, při návratu není ale na neočkované klienty uvalena pětidenní karanténa. „O zájezdy do Bulharska je letos tak vysoký zájem, že jsme již po několikáté navyšovali letové kapacity,“ říká Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

Bulharsko

Řecko je na vstupu do země trochu přísnější, pro svůj letní relax si však stále tuto zemi, respektive jeden z jejich ostrovů, vybírají tisíce Čechů.

Do Řecka je třeba vyplnit příjezdový formulář, na základě kterého klient obdrží QR kód. Ten ho opravňuje ke vstupu do země. Respektive již na palubu letadla, jelikož bez potřebného QR kódu, a to je velice důležité, není možné ani opustit území ČR. Dále je třeba předložit negativní antigenní nebo PCR test, případně doklad o prodělané nemoci nebo ukončeném očkování (tj. 14 dní od poslední dávky). „Přestože se podmínky zdají být komplikované, naši klienti si s nimi zvládají poradit velmi dobře. Těm, kteří se chtějí ujistit, velice rádi poradíme, uvádí Ilona Topolová z CK Blue Style. Při návratu platí nově ta samá opatření jako na vstupu, zároveň byla zavedena povinná pětidenní karanténa pro všechny neočkované. „I tak ale zájem o tuto destinaci neklesá.“ potvrzuje Topolová

Kréta

„Ve spolupráci s našimi partnery i delegáty v destinacích pravidelně monitorujeme vývoj epidemiologické situace, stejně jako dodržování hygienických opatření v hotelích tak, aby bylo pro naše klienty cestování i pobyt zcela bezpečný.“ vysvětluje Topolová.

CK Blue Style nabízí jako součást ceny zájezdu i cestovní pojištění. To pokrývá výdaje spojené s možnou karanténou v místě, tedy ubytování, stravu a samozřejmě i cestu zpět do ČR. Zároveň se maximálně snaží zajistit povinné testování přímo na hotelu. Ceny antigenních testů v destinaci se pohybují od 15 EUR, ceny testů PCR od 40 EUR.

„Ochrana a zdraví našich klientů je pro nás na prvním místě, stejně jako jejich perfektní dovolená, tedy děláme vše proto, abychom klientům tuto stále ještě nestandardní sezónu, co nejvíce ulehčili.“ uzavírá Topolová.