Důvody, proč letos lidé jeví zájem o návštěvu 4. největšího ostrova v Řecku

Důvodů, proč je o čtvrtý největší ostrov Řecka takový zájem, může být hned několik. Severní návětrnná strana je ideální pro všechny, kdo mají rádi adrenalin ve formě vodních sportů. Oproti tomu jižní část ostrova nabízí krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do vody, laguny kryté útesy i přírodní chráněné oblasti.

Ostrov má na délku 80km, tedy vše je zde poměrně blízko. „Pokud si na jeden den půjčíte auto, můžete beze spěchu projet tu nejhezčí část ostrova a ještě se v klidu vykoupat v zátokách, kterých je na námi doporučené trase hned několik.“ říká Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

Předpokládejme, že jste si pro svůj pobyt vybrali hotel Island Resort Marisol, který se nachází prakticky ve městě, přesto pouze 200m od písčito-oblázkové pláže.

Město Rhodos má jedno z nejkrásnějších historických center vůbec, zároveň ale nabízí zázemí moderního města. „Je ideální pro všechny, kteří chtějí zábavu, ruch a z hotelu vyrážet do ulic nočního města.“ uvádí Topolová

Město Rhodos

Při objevování samotného ostrova se vydejte z hotelu směrem na jih, do města Lindos, zhruba 40 minut jízdy autem. V Lindosu se nachází akropole, která je zasvěcena bohyni Athéně, jejíž chrám se tyčí na vrcholu kopce obklopeného dvěma lagunami s průzračným mořem. Na akropoli si určitě vyšlápněte ráno, kdy tam ještě nebude takové horko, ani tolik lidí. Odpolední žár můžete strávit v zátoce St. Paul’s Bay, která se při pohledu z akropole nachází nalevo. Doporučujeme potápění u útesů a oběd v tamní vynikající restauraci.

Odpoledne se posuňte více na jih do oblasti zvané Lardos, na písečnou pláž Paralia. Nádherné klidné místo, daleko od hotelových řetězců.

Pláž Paralia Lardos

Při návratu zpět na sever, se na půli cesty mezi Lindosem a Rhodosem nachází jedna z nejkrásnějších pláží. Pláž Tsambika je nádhernou přírodní rezervací, která se rozprostírá v dlouhé zátoce na úpatí skály, kde se ve velké výšce nachází malý bílý klášter Panny Marie Tsambiky. Tento klášter se stal poutním místem pro ženy, které mají problém s otěhotněním. „Legenda praví, že žena po návštěvě kláštera do roka otěhotní. Ze zkušenosti některých svých kolegů mohu potvrdit, že legenda není pouhou pohádkou.“ dodává Ilona Topolová z CK Blue Style.

Pláž Tsambika