Velký hit letošního léta. V které zemi se vyhnete otravným restrikcím?

Mezi tradiční bulharská letoviska patří Slunečné pobřeží a Zlaté písky. První jmenované letovisko se rozprostírá přibližně 35 km severně od Burgasu, kde se nachází i mezinárodní letiště. „Hlavní atrakcí této populární prázdninové oblasti je 200 metrů široká a přes 8 kilometrů dlouhá pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře,“ popisuje Ilona Topolová, tisková mluvčí cestovní kanceláře Blue Style. Díky příjemným klimatickým podmínkám je Slunečné pobřeží jedním z nejvyhledávanějších letovisek u Černého moře. „O zájezdy do Bulharska je letos tak vysoký zájem, že pravidelně navyšujeme letové kapacity,“ dodává Topolová.

Zažijte trochu adrenalinu a vyzkoušejte parasailing

Tip: Hotel Laguna Park

Oblíbený hotel nabízí svým hostům komfortní ubytování, skvělou restauraci, ale také bohaté sportovní vyžití a spoustu zábavy. Nachází se zde i malý aquapark, kde se zabaví především vaše děti a vy tak budete mít čas na odpočinek.

Hotel Laguna Park

Slunečné pobřeží je držitelem Modré vlajky, prestižního ocenění pro oblasti s nadstandardní čistotou pláže i moře. K dispozici je zde i široká nabídka vodních a adrenalinových sportů, od jízdy na známém „banánu“ až po parasailing, tedy let na padáku, který je tažený motorovým člunem. Podél pláže se line krásná promenáda s množstvím restaurací, kaváren a barů. Na své si přijdou taktéž milovníci zábavy a nákupů. Najdete zde i vyhlášený aquapark, sportovní hřiště, půjčovny sportovních potřeb, varieté i kasina.

K výbornému jídlu nesmí chybět ani sklenka kvalitního vína

Bulharsko ale není jen o zážitcích ale i prožitcích, bulharská kuchyně v sobě totiž skrývá zajímavý mix balkánských a středomořských specialit. Je založena především na čerstvé zelenině, grilovaných rybách a pečeném mase. Milovníci salátů by tak rozhodně neměli vynechat zdejší šopák, velmi dobré zde mají i husté polévky, smažené grundle no a nesmějí samozřejmě chybět tradiční čevabčiči. Kromě čerstvosti a chutnosti sebou zdejší jídlo nese ještě další výhodu. V porovnání s cenami u nás je o dost levnější. Pokud se nebudete chtít stravovat pouze v restauracích svého hotelu, vyrazte do města, právě v místních restauracích ochutnáte ty pravé speciality. Pokud máte obavy z komunikace v cizím jazyce, můžete být v naprostém klidu, ve většině zdejších restaurací se totiž domluvíte česky.