Máte čtyřnohého kamaráda? Tohle byste měli vědět

Pamlsky jsou především vhodným doplňkem výchovy, a proto by je měl pes dostávat cíleně – za odměnu při celkovém výcviku, za zastavení před přechodem nebo v rámci hry, když přiběhne na zavolání, sedne na povel apod. Pes by si měl pamlsek zkrátka zasloužit a přitom pochopit, že když poslechne a udělá něco dobře, může se těšit na pochoutku.

Jaký pamlsek je dobrý?

Dobrý pamlsek je kvalitní pamlsek určený přímo pro psy. Obsahuje hodně masa a živočišných bílkovin, díky kterým je pro psa atraktivní a ten má pak větší zájem si ho zasloužit – je poslušnější a ochotněji plní naše pokyny. Hodně napoví cena produktu. Výrobci levných značek vyrábí krmivo včetně pamlsků zpravidla z levnějších a méně kvalitních surovin. Výrobci se zodpovědným přístupem ke zvířatům používají vysoce kvalitní suroviny a snaží se na základě vědeckých poznatků vyrobit produkt, který obsahuje živiny, vitamíny a minerální látky pro podporu zdraví.

Tip: Pedigree Ranchos Originals

Chutné, aromatické žvýkací tyčinky pro psy s hovězí nebo kuřecí příchutí Pedigree Ranchos Originals obsahují 95 % masa a neobsahují žádná umělá barviva ani dochucovadla. Mají přitažlivou vůni a neodolatelnou chuť – díky šetrnému sušení, které zároveň neničí vitamíny ani nutriční vlastnosti výrobku. Představují skvělou odměnu, kterou si psi zamilují, ať už dostanou celou tyčinku, nebo jen kousek.

Pravidla psího mlsání

Pamlsek nemusí být velký, stačí odlomit kousek o velikosti hrášku, i tak pes pochopí, že něco udělal dobře. Pamlsky totiž hrají roli v celkovém příjmu energie. Pokud trávíme se svým čtyřnohým kamarádem hodně času a chceme ho často odměnit (nebo ho odměňuje více lidí), v součtu to může být pořádná porce. Pamlsky by měly tvořit maximálně 10–15 % doporučené denní krmné dávky. Například při denní krmné dávce 100 g granulí můžeme psovi nabídnout během dne celkem 10–15 g pamlsků a o to méně granulí.  

Lidské jídlo raději ne

Páníčkové používají jako odměnu pro své čtyřnohé kamarády různé pochoutky, třeba i kousek salámu nebo sýru. Takové pamlsky mohou způsobit tři hlavní problémy. V první řadě je salám nebo sýr naprosto nepraktický pro odměňování venku – znamená to mít ho v kapse, kde se postupně mění v nevábnou hmotu. Za druhé má lidské jídlo jiné, pro psy nevhodné složení, které jim kazí zažívání a způsobuje průjmy, ale také otravy. Třetí problém představuje riziko loudění u stolu – když psa naučíme na lidské jídlo, bude se ho dožadovat při každé příležitosti. 

Publikováno na: