Bulharsko je ideální dovolenková destinace. Přírodní i historické krásy a přitom finančně dostupné

Tradičními letními cíli jsou známé Zlaté písky nedaleko města Varna a také Slunečné pobřeží, které se nachází zhruba 30 kilometrů od Burgasu. Letovisku Zlaté písky dal název jemný a netradičně zbarvený písek v dunách na pobřeží. „Slunečné pobřeží je ideálním místem pro všechny, kteří hledají skutečně čistou a dostatečně velkou pláž a zábavu, která je pro centrum tohoto letoviska typická,“ doporučuje Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

Okouzlující Nesebar

Návštěva města Nesebar potěší zejména toho, kdo rád poznává cizí kultury a historické památky. Nesebar je totiž tvořen dvěma naprosto odlišnými městy, novým a moderním, ve kterém se nachází vybavené hotelové rezorty a také největší akvapark na Balkáně. Druhou částí Nesebaru je staré město s mohutnými hradbami a architektonickými skvosty z antických dob. Oko potěší zajímavé dřevěné domy v úzkých uličkách, také byzantské kostely s nástěnnými malbami a navštívit můžete i Baziliku z 5. století. Na unikátní atmosféře města se pak ještě podílí pouliční umělci a útulné kavárny.

Během procházky po staré části Nesebaru vás místní atmosféra zcela jistě pohltí (zdroj: Shutterstock)

 Tip: Hotel Aqua Paradise Resort

Tento jedinečný hotel je ideální volbou pro všechny věkové kategorie. Kromě krásného ubytování, skvělých restaurací a spousty možností zábavy, sportu i relaxace mají hoteloví hosté navíc vstup zdarma do největšího aquaparku na Balkánském poloostrově. Nachází se přímo u hotelu!

V Neseberu můžete navštívit největší aquapark na Balkáně (zdroj: CK Blue Style)

Vyhledávané Primorsko

Primorsko je vyhledávaným letoviskem i díky tomu, že se nachází ještě více směrem na jih než Slunečné pobřeží. Rozkládá se okolo širokého zálivu, který lokalitu chrání před větrem a nepříznivými mořskými vlivy. Pláž je široká s jemným zlatavým pískem a vstup do vody je zde pozvolný. Primorsko je jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů, tudíž je zde řada nápisů v češtině a i většina restaurací a hotelů má svou nabídku uvedenou česky. Přibližně 5 km směrem na sever ústí řeka Ropotamo, podél které rozprostírá přírodní rezervace, kde hnízdí vodní ptáci, například kormoráni, a rostou lekníny. Část řeky je dokonce přístupná na lodích s průvodcem.