Zábavné tvoření mizícím lepidlem. Jak podpořit kreativitu dětí?

Lepicí tyčinka jako pomocník správného úchopu

Jak potvrzují i odborníci, správný úchop psacích potřeb je pro následnou výuku psaní zcela zásadní. Při osvojení správného způsobu se totiž dítě naučí psát rychleji a psaní mu nebude dělat takové problémy. A právě pro správný úchop je zásadní rozvoj jemné motoriky, kterou mohou s dítětem rozvíjet i doma rodiče. Jak? Například tvoření a zaměstnáváním ruky dítěte. Vhodné je například kreslení, ale jak se v poslední době ukazuje, tak především celkové tvoření, kdy jsou ruce dítěte kompletně zaměstnány. Jako stvořené jsou pak pro tyto aktivity lepicí tyčinky (např. Herkules), které nutí děti osvojení si úchopu, a to zcela nenásilně, v rámci jiné aktivity, u které dítě nemá pocit, že se něco učí a musí se soustředit. Nácvik tak probíhá spíše intuitivně a dítě si ho samo později zautomatizuje.

Zábavné tvoření s mizícím lepidlem

Aby dítě tvoření skutečně pohltilo, přijde vhod jakýkoli další podnět. Ať už je to cíl v podobě výsledného produktu nebo třeba i zábava při tvoření. Nedočkavost dětí a neustálé dotazy typu „kdy už to bude hotové“ lze zahnat speciální lepicí tyčinkou Herkules Mizím, která jim poskytne spoustu zábavy. A jak funguje?

Děti sice budou lepit a nanášet lepidlo na papír, ale možná při tom budou mít pocit, jakoby kreslily. Tyčinka Mizím je totiž vyrobena ve fialové barvě, a tak bezprostředně po jejím nanesení se lepená část zbarví také do fialova. To proto, aby dala dítěti jasný signál, kde je lepidlo naneseno a kam ho ještě případně má nanést a zároveň ho informuje o tom, zda už stačilo zaschnout či nikoli. S postupným zasycháním totiž fialová barva mizí a materiál získává opět svoji původní barvu.

Ať už si dítě rozhodne vytvořit například pouzdro na psací potřeby, kornoutek na sladkosti nebo jen dekorovat svůj pokojík, jedno je jasné. Tvoření ho bude bavit a zároveň nenásilnou formou natrénuje svoji ruku na první psaní a úchop psacích potřeb.  

Soutěžte!

Na facebooku Mimibazaru mají soutěž o lepidla Herkules na celý rok! Soutěž najdete zde.

Publikováno na: