Víte, na co nezapomenout při nákupu školní výbavy?

Co třeba takové potřeby na výtvarnou výchovu? Nevypadly náhodou při pořizování aktovky, psacích potřeb, krabičky na svačinu nebo sáčku na přezůvky z vašeho seznamu?

Výtvarné pomůcky pro každodenní využití

Dítě bude mít sice hodiny výtvarné výchovy nebo kreativní kroužky jen jednou, maximálně dvakrát týdně, ale samotné potřeby využije prakticky dennodenně. Takové nůžky, měkká kreslicí tužka, voskovky, a hlavně lepidlo – to jsou věci, na které se přesto při nákupu školní výbavy zapomíná nejčastěji.

Pokud i vy patříte mezi rodiče, kterým tyto školní pomůcky úplně vypadly z hlavy, máte ještě posledních pár dní čas je v relativním klidu dokoupit. Poradíme, vám, jak vybrat, co nejlépe!

Školní výbava od českých výrobců

Při výběru kreativních školních potřeb nesmíte zapomínat na to, že vaše dítě s tvořením prakticky začíná a je proto nejideálnější pořídit skutečně pomůcky určené pro začátečníky, se kterými se bude dítěti snadno pracovat, a hlavně mu nehrozí žádné zranění nebo poškození věcí či oblečení. Vyplatí se proto vybírat potřeby od českých výrobců, takové, které jsou nezávadné a práce s nimi je co možná nejjednodušší.

U nůžek tak doporučujeme volit nůžky s kulatým zakončením, u tužek zdravotně nezávadné tuhy a náplně a u lepidel ideálně lepicí tyčinky, se kterými si dítě nijak neublíží a nepotřísní od lepidla sebe i okolí (např. Herkules).

Lepidla lze navíc v současnosti již sehnat v řadě podob. Například jako klasickou lepicí tyčinku, ale i jako speciální tyčinku s funkcí Mizím, která díky fialovému zbarvení sděluje dítěti informaci, kde už je nanesena a kde nikoli a zda už lepidlo zaschlo. A samozřejmě pro děti, které si už ve školním věku potrpí na vlastní styl je možné sehnat například lepicí tyčinky pro kluky a holky, tedy v modré nebo růžové barvě, které zároveň dokonale zapadnou do penálů našich ratolestí.

Projděte si tedy nyní v klidu nakoupenou výbavu a pokud vám ještě nějaká ta drobnost chybí, zavítejte do papírnictví, ať je vaše dítě na školní rok připraveno po všech stránkách.

Soutěžte!

Na facebooku Mimibazaru mají soutěž o lepidla Herkules na celý rok! Soutěž najdete zde.

Publikováno na: