Revmatoidní artritida postihla tenisovou jedničku. Co nám její příběh ukazuje?

Caroline Wozniacki je mladá žena, tak jak je možné, že touto nemocí trpí? Revmatoidní artritida bohužel není nemocí starých, jak si mnozí myslí. Nejčastěji se první příznaky objeví už mezi 30. až 40. rokem a ze 2/3 trpí tímto onemocněním ženy. Caroline bojuje s nemocí třetím rokem. Co jí pomáhá v tomto boji a jaká je její strategie?

Její výhoda

Caroline si již na začátku onemocnění vytvořila plán, jak s nemocí bojovat a naučit se s ní žít. Některé dny můžete mít nad nemocí výhodu vy, jindy zase vaše nemoc. „Její výhoda“ je i označení pro globální kampaň, jejímž cílem je povzbudit ženy s revmatoidní artritidou v tom, aby se nevzdávaly svých snů a šly za svým cílem.

TOP tipy od Caroline Wozniacki na boj s nemocí 

Tipy a rady, jak s nemocí bojovat najdete i na stránkách věnovaných tomuto onemocnění.

Nejčastější příznaky

Revmatoidní artritida se nejčastěji projevuje poškozením kloubů, trvalou únavou, častými infekcemi nebo gastrointestinálními komplikacemi. Bohužel jsou zde i negativní dopady tohoto onemocnění, jako zvýšené riziko deprese, diabetu nebo onemocnění srdce. Nemoc není vhodné podcenit.

Přijměte svůj stav

Pro boj s nemocí je i podle Caroline důležité přijmout svůj stav. Někdy máte lepší dny, jindy horší. Její výhoda spočívá i v tom, pochopit že ne vždy je vše růžové a je důležité se nevzdávat. Inspirovat se můžete právě od Caroline.

Nebuďte na to sami

Psychika hraje v souvislosti s nemocemi důležitou roli. Pokud se vás týká takto závažné onemocnění, je vhodné vytvořit kolem sebe tým lidí, kteří vám budou oporou. A nemusí to být pouze členové rodiny, ale i lékařský tým je pro zvládání nemoci důležitý. Život s revmatoidní artritidou je jako hra. Jen s dobrým týmem ji lze porazit. Pokud nevíte, jak takový podpůrný tým vytvořit, inspirujte se právě od Caroline Wozniacki v kampani #AdvantageHers a třeba i vy můžete být inspirací pro někoho jiného.

 

Nechte se inspirovat a zapojte se do kampaně #AdvantageHers

CZ-P-CZ-RA-2100007

 

Publikováno na: