5 výzev pro konformisty. Zvládli byste aspoň jednu?

Poradíte si v divočině?

Přespat pod širákem, postavit si přístřešek anebo zorientovat se v neznámém terénu může být pěkný oříšek. Rozlousknout ho můžete na kurzu přežití. Kromě dovedností, které jsou pro bezpečný pobyt v lese mimo civilizaci nezbytné, také pod dohledem zkušeného instruktora „proklepnete“ svou fyzickou a psychickou odolnost. Bez mobilu a s pouhým základním vybavením svou komfortní zónu zaručeně rozšíříte o pořádný kus.


Zdroj: IG Štěpána Benoniho


Postarejte se o velblouda

I výchova psa nebo kočky může být velkou výzvou. A což teprve nějaké exotické zvíře? Jaké to je starat se třeba o slona, zebru nebo velblouda, si můžete vyzkoušet coby ošetřovatel v zoologické zahradě. Prožijete plnohodnotnou směnu se vším všudy, co k ošetřování patří – krmení, kydání výběhu a další údržbu, která se s chovem zvěře pojí. Vžít se do role ošetřovatele nabízí řada českých zoo.

Cílová destinace – kamkoliv!

Poznáváte rádi cizí kraje? Postavte se téhle výzvě čelem. Vyrazte s batůžkem na letiště jen tak na blind a sedněte na první letadlo, které se vám zlíbí. Do posledního okamžiku nebudete tušit, jestli vás odletová tabule pošle na rozpálenou pláž nebo mrazivý Island. Tajemství vaší destinace zvýší adrenalin v krevním oběhu a díky dovolené bez plánu procvičíte svou spontánnost na maximum. Nákup letenky last-minute sice může být finančně náročnější, ale dobrodružství, které s sebou nese, za to rozhodně stojí.

 

Zdroj: IG Romana Staši


Dejte zábrany k ledu

Skvělým způsobem, jak posílit svou vůli a rozhodování, je otužování. Vyzkoušejte třeba kryokomoru. Přemluvit svou mysl a vstoupit do místnosti s až -160 °C si vyžádá velkou dávku vnitřní síly. Věřte proto sami sobě a nepřemýšlejte nad tím, co by, kdyby. Před tím, než se vrhnete do ledové komory, se můžete povzbudit třeba motivační větičkou „Proč ne!“. Nejen že prospějete svému organismu, ale navíc si odnesete dobrý pocit ze svobodné volby a odhodlání.

S větrem v plachtách

Pro milovníky mořských vln je tahle výzva jako dělaná. Kormidlovat jachtu chce trochu větší um než řídit auto. Naučíte se, jak loď poslat do správného směru, nevyhnete se ani technickým znalostem o motoru nebo zacházení s vysílačkou. Nedejte se ale

odradit! Kurzů pro získání kapitánského průkazu existuje v dnešní době mnoho a s instrukcemi od zkušených loďmistrů vás jakékoli pochybnosti rázem přejdoodradit! Kurzů pro získání kapitánského průkazu existuje v dnešní době mnoho a s instrukcemi od zkušených loďmistrů vás jakékoli pochybnosti rázem přejdou.

Parťák pro správné „bažantění“

Prémiový světlý ležák Zlatý Bažant si získá milovníky piva svým správným řízem a vyváženou středně plnou chutí. Ta po napití přechází v příjemnou hořkost, která v závěru postupně doznívá. Čichovým buňkám zalahodí výrazným chmelovým aromatem, které mu dodává pečlivě vybíraný chmel. Sytou zlatožlutou barvu získává díky kvalitnímu sladu. Vychutnat si ho můžete správně vychlazený, z láhve nebo z plechovky.

Doporučená cena: láhev 18,90 korun, plechovka 20,90 korun