Podlaha je základ vašeho bydlení: Vyberte ji správně!

Při výběru nové podlahy je nutné se předem zamyslet, protože spontánní rozhodnutí vás mohou vyjít velmi draho a někdy vedou k brzké výměně celé podlahy. Než navštívíte podlahové studio či kontaktujete svého podlaháře, zkuste se zamyslet nad některými aspekty.

Kam vybíráte podlahu?

První, nad čím byste se měli zamyslet, je otázka, kde všude chcete podlahu řešit. Podlahy v obývacím pokoji, na chodbě, v ložnici nebo koupelně se liší nejen zátěží, které jsou vystaveny, ale i řadou dalších skutečností. Mezi ně patří i nároky na odolnost proti vlhkosti, pochůzce v obuvi a náročnost údržby.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Sevilla, Zdroj: V-PODLAHY


Kolik chcete investovat?

Důležitou otázkou pak je samozřejmě i samotný rozpočet na novou podlahu, a i když v případě podlah neplatí rčení: „Kdo šetří, má za tři.“, ta nejdražší volba také nemusí být tou správnou. Vhodné je poradit se s kvalitním podlahářem, který s vámi vaše návrhy na novou podlahu probere a předloží i možné nevýhody či rizika.

Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Marbela, Zdroj: V-PODLAHY

Když chcete vsadit na jistotu….

Pokud hledáte univerzální volbu, kterou lze použít do všech prostor v domácnosti, zaměřte svou pozornost na rigidní vinylové SPC podlahy. Tento typ vinylových podlah vyniká svým pevným přírodním jádrem, jež je tvořeno minerálním kompozitem, čímž podlaze zajišťuje maximální tvarovou stálost. Příjemným bonusem je tak i skvělá odolnost proti poškrábání a otěru.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Bari, Zdroj: V-PODLAHY


Z těchto podlah pak vyniká novinka na českém trhu Experto Click SPC 50. Tato kolekce podlah má navíc robustní zámky, díky nimž je podlaha voděodolná a lze ji použít jak do koupelny, tak i do kuchyně. Tím pádem můžete mít v celém domě nebo bytě nádherně sladěné podlahy, které se snadno udržují a jsou vhodné i pro podlahové vytápění.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Rimini, Zdroj: V-PODLAHY


Nezapomeňte na barvu a dekor

Přírodní dekory jsou, a ještě dlouhou dobu budou módním hitem, takže s nimi nikdy nešlápnete vedle. Pro správnou volbu barvy, nezapomeňte, že podlaha by měla ladit s vybavením místnosti, ale i s dalšími aspekty. Příliš tmavé odstíny podlahy místnost opticky zmenší a uberou jí přírodní světlo, takže se hodí do prosvětlených a prostorných interiérů. Naopak světlé odstíny místnost opticky zvětší a prosvětlí. Pokud chcete prostor více zútulnit, volte tradiční hnědé odstíny, jež vykouzlí pohodu venkovské chalupy našich babiček.

Publikováno na: