Rekonstrukce koupelny? Začněte od podlahy!

Proč mohou rigidní vinylové SPC podlahy nahradit dlažbu?

Ti, co rigid vinyl SPC neznají, tomu možná nevěří, ale tento typ podlahy, převzal některé své užitné vlastnosti právě od dlažby! Jednou z těchto vlastností je vlastní charakteristika této podlahy. Jedná se o tvrdou a pevnou podlahu – odtud označení rigidní. Tato pevnost je dána nosnou deskou tedy minerálním jádrem podlahy. Právě přítomnost minerálů označuje zkratka SPC (Stone Plastic Composite) díky tomu má obdobné vlastnosti jako dlažba, ale s řadou dalších výhod.

Díky novým technologiím je podlaha voděodolná

O voděodolnost se nestarají jen robustní zámkové spoje, jak uvádí mnozí výrobci, ale celková skladba podlahy. Kromě koupelny je tak můžete použít i do chodby, kam vcházíte v mokrých botách. Výrobci však nedoporučují použití těchto podlah přímo do sprchového koutu.

Rychlá a snadná pokládka

Výše zmíněné propracované zámky se pak starají o to, aby byla pokládka velmi jednoduchá a rychlá. Navíc díky integrované podložce si rigidní vinylové SPC podlahy poradí i s drobnými nerovnostmi, nemusíte tak používat samostatnou drahou podložku. Taková je i novinka Experto Click SPC 50.

Kromě doporučené aklimatizace se nemusíte zdržovat kvůli zaschnutí lepidla nebo spárování, jako je tomu u dlažby. Během chvilky tak mohou práce v koupelně pokračovat.

Můžete mít mnohem více dekorů

Velkou výhodou podlah z rigidního SPC vinylu je široká nabídka jejich módních dekorů. Kromě aktuálních trendů tak můžete koupelnu dokonale přizpůsobit vašim tajným přáním.

Jednoduchá údržba

Každý, kdo má doma dlažbu to zná, po čase prostě spárovka zajde nebo se vydrolí. Kromě toho, že to působí neesteticky, je i údržba náročnější. U rigidních vinylových SPC podlah to řešit nemusíte, při pravidelné údržbě se vám to s jejich minimálními spárami nestane!

Publikováno na: