Egypt jinak. Místo pyramid si lidé oblíbili tento sport, který není pro každého

Egypt je stále častějším cílem kiteboardingových nadšenců

Kiteboarding nebo chcete-li kitesurfing je jeden z nejatraktivnějších a úchvatných adrenalinových sportů, který za poslední roky získává na větší a větší popularitě. Jedná se o jízdu po vodě na speciálním prkně za využití tažného draka. Dá se říct, že s dostatečným množstvím zkušeností během jízdy doslova ovládáte vítr a máte opravdu nekonečné možnosti, nejste omezeni ničím kromě vlastní představivosti! A právě v Egyptě jsou podmínky pro tento sport naprosto skvělé.

Ideální podmínky

V Egyptě existuje řada míst, která jsou ideální pro každého jezdce, ať už jste úplný začátečník, vyznavač freestylu, rychlé jízdy nebo vyhledáváte jízdu na divokých vlnách. S prostornými, mělkými, plochými lagunami s teplou vodou, horkým počasím a stálým větrem je to ideální místo pro učení. Vítr zde fouká po celý rok, i když nejkonzistentnějšími měsíci jsou duben až říjen. Letní měsíce jsou teplé a tak není potřeba neopren, ten se vám ale určitě bude hodit v podzimních a zimních měsících, kdy už teploty nedosahují tropických hodnot.

V Egyptě jste lusknutím prstu

Egypt je jen krátké 4 hodiny letu z České republiky, což z něj činí rychle a snadno dostupnou destinaci. Mnoho z hlavních míst pro kiting se nachází v oblasti Hurghady, vhodná místa najdete ale i v Marsa Alam. V obou letoviscích najdete i školy kiteboardingu pro úplně začátečníky, za poplatek vám zde zapůjčí i veškeré vybavení.

„I mezi našimi klienty je spousta nadšenců tohoto sportu, v naší nabídce proto máme hotely, kde jsou podmínky pro kiteboarding ideální, jako příklad mohu uvést pětihvězdičkový hotel Amc Royal Hotel & Spa v egyptské Hurghadě, který exkluzivně pro klienty naší cestovní kanceláře nabízí zvýhodněné ceny kitingových kurzů,“ uvádí Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style.

Rada na cestu

Pokud se poprvé chystáte vyrazit kitovat s vlastním vybavením ať už do Egypta nebo kamkoliv jinam a hodláte využít leteckou dopravu, je nutné počítat s příplatkem za nadměrné sportovní zavazadlo, který se pohybuje okolo 1 400,- Kč/zavazadlo/1 směr letu. Sportovní by mělo být správně nahlášeno a předem potvrzeno dopravcem, samostatně zabaleno, a jako takové rozpoznatelné u odbavovací přepážky. V opačném případě se vám může stát, že vám vaše prkno a draka neodbaví.

Publikováno na: