K čemu přispívá Vitamin D? Mnoho lidí v tom ještě nemá jasno

Zatímco kojencům lékaři předepisují vitamin D v podobě kapek, nelze na něj zapomenout ani po zbytek dětství. Déčko totiž podporuje získávání a vstřebávání vápníku a fosforu z konzumované potraviny. Dále podporuje přirozený růst kostí dítěte a fungování svalů dětí. Dítě by mělo každý den přijmout 400 až 600 IU vitaminu D v závislosti na  věku.

Každodenní dávkování předchází řadám nemocí

Například křivice se projevuje měkkými a slabými kostmi, které mají tendenci se lámat. Dítě pak trpí na zlomeninami končetin více než jeho vrstevníci. Nedostatek vitaminu D může vyvolávat také ztuhlost svalů, zpomalovat přirozený růst a narušovat zubní sklovinu. Nemůžeme opomenout ani jeho další funkci – aktivaci imunity, která je důležitá v každém ročním období. 

Přirozené zdroje vitaminu D

Jedním z největších zdrojů vitaminu D je sluneční záření, ze kterého je možné získat až 80 % denní dávky. V zimním období to je však nedostupné „zboží“. Zaměřte se na potravinové zdroje zázračného vitamínu. Nejvíce „déčka“ obsahují ryby a zejména tresčí játra nebo rybí olej. Přičemž rybí maso by se mělo jíst alespoň dvakrát týdně. Vysoké množství najdete také ve vaječných žloutcích, houbách, mléčných výrobcích nebo droždí.

Ideální varianta pro ty nejmenší

Řešením jsou proto vitamínové doplňky, které jsou pro vaše děti lákavé. Můžou to být například žvýkací tablety D-max Kids s hruškovou příchutí, které obsahují 400 IU vitaminu D. Dítě tabletu rozžvýká nebo vycucá a přitom do sebe dostane doporučované množství déčkové bomby.

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu. Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí, zubů a svalů. D-max je doplněk stravy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Publikováno na: