Začala akce Pomozte naplnit misky v útulcích. Minulý rok bylo darováno 45 tun suchého krmiva

Domácí mazlíčky milujeme

V počtu chovaných psů a koček jsme v Evropě už tradičně na předních příčkách. Jedno z těchto zvířat vlastní téměř polovina rodin, to je zhruba 4,7 miliony domácností. Průzkum ukázal, že počty chovaných mazlíčků i kvůli pandemii ještě narostly a že o jejich pořízení dalších mnoho českých domácností uvažuje. Naším tipem je prozkoumání útulků ve vašem okolí. Opuštěné psy a kočky ale najdete také na internetu. V útulcích je právě teď zhruba 5 tisíc psů a 4,5 tisíce koček. Například značka Pedigree hlásá myšlenku, že každý pes si zaslouží svůj trvalý domov

Připojte se k 32 % Čechů, kteří pomáhají

Jednou z velmi oblíbených každoročních aktivit je akce Pomozte naplnit misky v útulcích. Stojí za ní společnost Mars Czech spolu s Nadací na ochranu zvířat a poprvé se konala už v roce 2009. Od té doby se díky ní naplnily v útulcích miliony misek. Do kampaně, která probíhá i letos, se můžete zapojit i vy. Stačí si v období od 8.9. do 7.11. zakoupit některé z krmiv nebo pamlsků pro psy i kočky značek Pedigree, Whiskas, Sheba, Perfect Fit, Cesar, Frolic nebo Dreamies, a tím k naplnění misek přispějete. Za minulý rok bylo darováno 45 tun suchého krmivanaplněno víc než 350 000 misek.

Nejčastější překážky adopce

Dlouhodobým cílem značky Pedigree je ukončení psího bezdomovectví. Nyní je na ulici víc než polovina světových psů. Jak edukovat potencionální nové adoptující?

Tyto překážky platí ve většině zemí EU:

Zdraví a chování

Nový zájemce o adopci se chce vždy ujistit, že vybrané zvíře je naprosto zdravé, fit a poslušné. Ideálně s doloženým průkazem původu.

Plemeno

Všimli jste si, že existují období, kdy je populární konkrétní plemeno psa? Lidé často navštěvují útulky s jasnou představou o tom, jakou rasu by chtěli.

Věk

Mazlíček je radostí i zodpovědností a současně také investicí. Její návratnost ale zájemci o adopci nenachází ve starších jedincích.

Složitá kritéria

Posledním bodem, který brání tomu, aby adopce proběhla, jsou složitá a často velmi komplexní kritéria.

 

Publikováno na: