Podívejte se na zem: Není už čas na výměnu podlahy?

Řadě lidí se stává, že při výběru nové podlahy tápou v řadě cizích názvů a zkratek. Nakonec se pak vrátí, k již osvědčeným materiálům jako je laminát nebo PVC podlaha v roli, lidově nazývaná „lino“. Přitom novým trendem s dokonalými vlastnostmi a nádhernými dekory jsou rigidní SPC podlahy, které interiérům sluší.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Toledo, Zdroj: V-PODLAHY


Jaké jsou současné trendy v podlahách?

Základními požadavky zákazníků jsou vysoká odolnost podlahy, snadná údržba a módní dekor. Na tato tři přání a na mnohem vyšší nároky jsou stavěné rigidní vinylové SPC podlahy, které se stále derou v popularitě podlahových krytin dopředu. Díky nejmodernějším technologiím totiž přináší mnohem více, než jsou jen základní požadavky. Tyto podlahy se tak staly módním trendem bez ohledu na jejich dekor.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Bari, Zdroj: V-PODLAHY


Co jsou rigidní vinylové SPC podlahy? A jsou všechny rigidy stejné?

Pro rigidní vinylové SPC podlahy je charakteristické, že se jedná o tvrdou vinylovou podlahu, která má jádro tvořené minerálním kompozitem. Minerální kompozit je rozdrcený minerál (nejčastěji vápenec), který je spojen kompozitním materiálem.

Slovo rigid znamená v překladu pevný, tuhý, tvrdý, stabilní. Zkratka SPC pak značí právě minerální jádro (Stone Plastic Composite). Na trhu se totiž můžete setkat i s rigidními podlahami, které mají jádro utvořené z více vrstev různých materiálů, ale také s rigidními podlahami, které nemají horní vinylovou vrstvu, ty mají dekor vytvořen pouze technologií digitálního tisku. Takže ne, všechny rigidní podlahy nejsou stejné.

Další odlišností jednotlivých rigidních SPC podlah jsou integrované podložky. Ty nejkvalitnější disponují integrovanou podložkou IXPE.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Marbela, Zdroj: V-PODLAHY


Proč volit z rigidů právě rigidní vinylové SPC podlahy?

Rigidní SPC vinyl je řešením pro každou místnost ve vaší domácnosti, protože má opravdu doladěný každý detail. S širokou škálou výhod a brilantními užitnými vlastnostmi nemůžete s rigidními vinylovými SPC podlahami šlápnout vedle!