Kochejte se při každém návratu domů, díky dokonalé podlaze

Co to vlastně je rigidní vinylová SPC podlaha?

Vinylové podlahy jsou na trhu již velmi dlouhou a patří mezi oblíbené podlahy, které však měly drobné nedostatky. Ty souvisely s citlivostí na nestálé teplotní podmínky, zejména při vystavení přímému slunci skrze francouzská okna. Ačkoli se jednalo o přirozené vlastnosti materiálu, často se stávaly tyto problémy předmětem reklamace. Při výrazné změně teplot se totiž projevila tvarová nestálost podlahy. To je dnes naštěstí minulostí! Díky rigidním vinylovým SPC podlahám.

Označení rigidní vinylová SPC podlaha poukazuje na pevnost a tvarovou stálost podlahové krytiny. Konkrétně slovo rigidní znamená označení tuhý, pevný. Označení rigidní tak mají podlahy, které mají pevné jádro, jež se stará o tvarovou stálost podlahy. Zkratka SPC (Stone Plastic Composite) pak odkazuje na typ rigidní podlahy. V tomto případě na podlahu s jádrem z minerálních látek (nejčastěji vápence).


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Alicante, Zdroj: V-PODLAHY


Jaké výhody přináší?

Kromě již výše zmíněné tvarové stálosti, která trápila její předchůdce, mají tyto podlahy řadu skvělých užitných vlastností, na které se můžete podívat přehledně níže.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Sienna, Zdroj: V-PODLAHY


Voděodolnost

Rigidní vinylové SPC podlahy jsou vybaveny robustními zámky, které se starají o její voděodolnost. Díky tomu můžete podlahu bez obav použít i do koupelny, kuchyně nebo chodby, kam vstupujete v botách z venku.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Sevilla, Zdroj: V-PODLAHY


Snadná údržba

Údržba těchto vyspělých podlah není nijak složitá, stačí je pravidelně zametat a vytírat s doporučenými čisticími prostředky na vinylové podlahy. Díky nim si podlaha udrží nový vzhled po dlouhá léta.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Marbela, Zdroj: V-PODLAHY


Odolnost

Rigidní vinylové SPC podlahy bývají většinou odolnější než jejich konkurenti, třeba ve formě laminátových podlah. Důležité je však sledovat parametr tloušťky nášlapné vrstvy, zde vyniká novinka Experto Click SPC 50, která je vhodná nejen do domácnosti, ale i do menších kanceláří.


Rigidní vinylová SPC podlaha Experto Click SPC 50 – Dub Cadiz, Zdroj: V-PODLAHY


Nepřeberné množství dekorů

Díky vyspělým technologiím může mít rigid vinyl SPC různé dekory a vy jej tak můžete dokonale zakomponovat do každého interiéru.

Tím však výhody těchto podlah nekončí! Zkuste se informovat u expertů na podlahy!