Rozhovor: Kvalita našeho života a lepek, co mají společného?

O lepku se mluví čím dál častěji, a to nejen ve spojení s bezlepkovou dietou. Víc a víc lidí dnes zajímá, co jí, protože od toho se nesporně odvíjí celková kvalita života. Mnoho z nás ale tak úplně neví, co lepek je a co našemu organismu může způsobit. O problematice lepku jsme si promluvili s Jitkou Dlabalovou, zástupkyní pacientské organizace Sdružení pro bezlepkovou dietu - Celiak.cz.

Proč lidé drží bezlepkovou dietu?

Hlavním důvodem bývají zdravotní potíže spojené s lepkem. Když vám lékař oznámí, že máte celiakii nebo jinou podobu nesnášenlivosti lepku, není jiné cesty. Do konce života musíte dodržovat přísnou bezlepkovou dietu, protože jedině ta dokáže zcela odstranit všechny zdravotní potíže, které celiakům komplikují život.

Lidé však velmi často experimentují s vyloučením lepku z jídelníčku kvůli různým módním trendům nebo touze zhubnout, což je však poměrně riskantní. Pokud důvodem jsou nespecifické zdravotní problémy, tak po nasazení diety již není možné provést správnou diagnózu.

Jak vlastně bezlepková dieta vypadá? A znamená pro pacienty velkou životní komplikaci?

Když se pacient dozví diagnózu celiakie a to, že jediným lékem je přísná doživotní bezlepková dieta, tak má pocit, že se mu změnil svět. Ví, že musí vyřadit ze svého jídelníčku lepek, ale co bude jíst? Z počátku má pocit, že lepek je všude – těžko se mu vysvětluje, že to není tak hrozné, že stačí vyřadit pšenici, žito ječmen a všechno ostatní je přirozeně bez lepku. Určitě je to velká změna, protože právě výrobky s lepkem jsou přirozenou součástí našeho jídelníčku – takže musíte zapomenout na běžné pečivo, chléb, těstoviny, zákusky, ale i hotová jídla, jako jsou omáčky, knedlíky, smažená jídla.. Je potřeba se nad svým jídelníčkem zamyslet, ale časem každý celiak přijde na to, že to není tak strašné.

Poradíte, jak se orientovat v nabídce potravin a výrobků na trhu?

V dnešní době se není čeho obávat. Na trhu je už plná škála kvalitních bezlepkových potravin, a to nejen v podobě různých směsí mouk, mnoha druhů pečiva, těstovin, sladkostí či slaných pochutin, čokoládových výrobků, ale i běžných produktů, jako je např. koření či zmrzlina, kde je třeba též sledovat přítomnost lepku. Je jen potřeba získat dostatek informací, co do svého jídelníčku můžete zařadit, čemu se vyhnout a kde můžete vše nakoupit. Ale hlavně, jak poznáte, že potraviny jsou pro vás vhodné.

Dnes, kdy platí povinnost poskytovat spotřebitelům informace o potravinách, je vše snazší. Lepek je alergen, a tak obiloviny obsahující lepek musí být ve složení vždy uvedeny. Je proto potřeba sledovat složení výrobků na obalech. Dostatek informací povede k tomu, že nebudete dělat dietní chyby, ale na druhou stranu si také nebudete ochuzovat zbytečně jídelníček víc, než je třeba. Lidem na bezlepkové dietě proto pomáháme, poskytujeme jim dostatek informací, aby se lépe zorientovali a poznali, že i bez lepku se dá žít plnohodnotný život.

Takže není třeba mít z diety obavy?

Rozhodně se není čeho bát. Bezlepková dieta je jen nový přístup k plnohodnotnému životu pro všechny osoby trpící nesnášenlivostí lepku. Dnešní doba nabízí kvalitní plnohodnotné potraviny bez lepku, restaurace jsou povinny informovat o přítomnosti lepku, ale dodržování bezlepkové diety je především o vlastní důslednosti a pozornosti. Každý by měl začít tím, že bude vnímat své tělo a řešit možné symptomy zavčasu. Měsíc květen je ve znamení projektu Květen měsíc bez lepku, díky kterému se můžete dozvědět dostatek informací na www.zitbezlepku.cz, udělat si jednoduchý test na stránkách nebo využít registraci a konzultace zdarma u nutričních terapeutů právě v měsíci květnu. Nebo se kdykoli obrátit na naši pacientskou organizaci.