Přístavní město na Rudém moři láká turisty z celého světa. Už víme proč

Lety do tohoto přístavního města na Rudém moři jsou CK Blue Style operovány v nočních hodinách. Někdo může noční let s přistáním brzy ráno považovat za otravný, možná vyčerpávající, ale tu krásu Hurghadského rána už znovu dobrovolně nezažijete, tak si ji při příletu pořádně užijte.

Pro pobyt v Hurghadě jsme tentokrát zvolili hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa 5* nacházející se pouhých 15 km od letiště v krásné zátoce, kterou tvoří další tři komplexy navzájem propojené promenádou. Hosté jednoho hotelu mohou využívat služby restaurace druhého, navíc se na jedné straně zátoky nachází výborná restaurace specializující se na mořské plody.

Pláž je čistá, s pozvolným vstupem do vody. Děti mají k dispozici aquapark.

Díky své poloze je hotel ideálním výchozím místem pro výlety

Jeden den můžete vyrazit do města na pláž Mahmya vzdálenou zhruba 20 minut jízdy autem, a tam obdivovat velký korálový útes plný barev, který se nachází přímo u břehu. Druhý den můžete strávit celodenním výletem lodí na tropický ostrov Giftun. Už samotná cesta vás ohromí, Rudé moře hraje všemi barvami a vzdalující se město v růžovém oparu pouště dokresluje jedinečnou atmosféru pohádek Tisíce a jedné noci.

Giftun, tropický ostrov uprostřed Rudého moře nemá snad jedinou vadu na kráse

Pravidelně se sem sjíždí partičky holek i kluků až z daleké Káhiry, aby tady celý den slavili rozlučku se svobodou. Moře je křišťálově čisté, písek bílý, všude kolem korály, v pozadí hraje příjemná hudba a všudypřítomná nálada je prostě skvělá.

Na ostrově jsou také perfektní podmínky pro kitesurfing. Pokud tedy jeden den vyrazíte na ostrov kvůli potápění, další den sem můžete znovu klidně vrátit kvůli kitování. Věřte nám, dva dny, dokonce ani týden by vás na tomto perfektním místě nenudil.

Navštivte Luxor

Aktuálně podzimní měsíce jsou také ideální pro návštěvu Luxoru. Dny na poušti nejsou tak horké a ani turistů zde není tolik. Návštěva chrámového komplexu boha Amona – Rea v Karnaku, Údolí králů, Zádušní chrám královny Hatšepsut nebo oběd na březích řeky Nil si tak užijete bez davů a zcela dle vlastního rytmu.

Hurghada je místo, které se možná na první ohled tváří jednotvárně, ale pokud jí dáte šanci a začnete ji objevovat, nepřestanete vycházet z údivu.

Mezi další oblíbené aktivity, které můžete zakusit, patří i potápění. Více informací naleznete zde.Publikováno na: