Vybíráme správná svítidla do dětského pokoje

Barvy a dekorace dětského pokojíčku jsou ty jednodušší části výbavy, protože v těchto věcech mají naše ratolesti své preference. Horší to bývá s osvětlením, které pro děti není tak důležité, nicméně to je jedna z podstatných částí pokoje. Nesprávný zdroj světla může totiž dítěti spíše uškodit, než pomoci. Špatné světlo může vyvolávat bolesti hlavy nebo zhoršit zrak. Pro zamezení této hrozby přitom stačí kombinace různých druhů svítidel, aby se dítěti dopřálo správné světlo při jakékoliv činnosti.

EGLO CZ+SK s.r.o.

Centrální osvětlení

Základem každého pokoje, nejen toho dětského, je centrální osvětlení. To zajišťuje dostatek světla při každé činnosti. Nejvhodnější jsou stropní lampy se širokým úhlem vyzařování a nízkým jasem. Je také vhodné volit osvětlení s vysokým výkonem, aby se dětem nekazily oči.

Děti by se ve svém pokojíčku měly cítit bezpečně a příjemně, tak je neváhejte přizvat k výběru svítidla, aby si mohly design vybrat podle svého vkusu. Právě centrální svítidlo bývá světelnou dominantou pokoje.

EGLO CZ+SK s.r.o.

Doplňkové osvětlení

Ať už naše dítě ve svém pokoji píše úkoly, hraje na piano nebo skládá puzzle, tak je třeba k dané činnosti pořídit doplňkové svítidlo, aby si ze svých koníčků a učení neodneslo bolehlav.

Vhodným doplňkovým osvětlením jsou lampy s ohýbatelným ramenem. Díky němu se dá světelný kužel namířit tam, kam potřebujeme. Jestli zvolíme lampu stolní, nástěnnou či stojací je již čistě na nás či potomkovi.

Při aranžování stolní lampičky na psací stůl mysleme na to, zda je naše dítě pravák nebo levák. Praváci by měli mít lampičku na levé straně a leváci zase na pravé, aby lampa nevrhala přes ruku stín na pracovní plochu. Pozor, toto neplatí pouze pro pracovní stůl našich dětí ale i ten náš!

EGLO CZ+SK s.r.o.

Chytré děti a chytré osvětlení

Děti jsou často s ovládáním technologií daleko před námi. Proto stojí za zvážení, zda jim nedopřát trochu zábavy a podpory zdraví v podobě chytrého osvětlení.

Společnost EGLO přináší technologii chytrého osvětlení EGLO Connect, díky které lze světlo ovládat skrze chytrý telefon nebo dálkové ovládání. Měnit můžeme tón, teplotu i intenzitu barvy, takže vaše dítě bude moci vyjádřit svou náladu i pomocí barvy nebo nastavit si ideální osvětlení pro studium i hraní.

Publikováno na: