K vytvoření podzimního interiéru vám stačí pár drobností

Přírodní prvky dokáží vytvořit pohodlný a krásný interiér s útulnou atmosférou. Není třeba do dřeva ladit celý dům či byt, stačí dodat pár doplňků. Nespornou výhodou přírodních materiálů je, že se hodí do každého interiéru, ať už jde o hi-tech, minimalismus či jakýkoli moderní styl.

EGLO CZ+SK s.r.o.

Dřevo, ratan i látka

U přírodního stylu je výběr materiálu skutečně široký, můžeme sáhnout po větvičkách, rostlinách, bambusu, kameni, ratanu či látce. Nicméně nejčastějším přírodním materiálem je dřevo. Výhodou dřeva je, že máme největší možnost výběru podle druhu dřeva. Můžeme se setkat s břízou, dubem, bukem, modřínem, borovicí, javorem a dalšími typy. Všechny druhy dřeva se liší barvou, zrnitostí a tvrdostí, zároveň jsou zrna různá a neřídí se vzorem, proto je každý kousek jedinečný.

EGLO CZ+SK s.r.o.

Přírodní barvy

Schéma by mělo být vždy v jemných odstínech a je třeba se vyvarovat ostrých barev. Do barevné škály přírodních barev patří třeba písková, okrová, hnědá, zelená, bílá, černá, růžová a další podobné barvy. Dobrou pomůckou je, zamyslet se, jak barva vypadá v přírodě (kůra stromů, zelená louka, pšeničné pole).

EGLO CZ+SK s.r.o.

Světlo jako dekorace

Když se řeknou doplňky a dekorace do interiéru, většina si představí obrazy, misky, poličky, vázy, ubrusy a polštářky. Světlo je naopak bráno jako funkční část interiéru a lidé často opomíjí jeho dekorativní funkci. Osvětlení je nicméně základním vybavením každé místnosti, proto v něm můžeme spojit funkčnost i design.

V dnešní době nalezneme mnoho svítidel z přírodních materiálů. Doba čistě kovových, skleněných či plastových svítidel je dávno pryč. Nyní si můžeme vybrat málo známá, ale elegantní ratanová svítidla, která pojí jemnost přírodního ratanu s elegantním černým kovovým základem. Látka může být překvapivým elementem u osvětlení, nicméně mu dodává výraznou jemnost a svítidlo přizpůsobí každému interiéru. Favoritem přírodních osvětlení jsou ovšem dřevěná svítidla, která vládnou stylu vintage a doplní každý loft, chatu i moderní domácnost.

EGLO CZ+SK s.r.o.

Svítidla šetrná k přírodě

Pokud se vám líbí přírodní styl, ale chcete být šetrní k přírodě, můžete zvolit výrobce, který disponuje certifikátem FSC. Tento certifikát vydává Výbor pro šetrné hospodaření s lesy a uděluje ho společnostem, které dodržují principy environmentálně odpovědného, sociálně přínosného obhospodařování lesů celého světa.

Tímto certifikátem disponuje například společnost EGLO, která vyrábí designová svítidla pro celou domácnost. V rámci šetrnosti k životnímu prostředí využívá LED technologie, na které garantuje záruku 5 let. 

Publikováno na: