Zvolte si osvětlení, které bude mít pozitivní vliv na zdraví i práci

Světlo nemá pouze jednu barvu. I bílé světlo má své odlišnosti a rozlišujeme ho na teplé, studenéneutrální. Dále se také liší podle intenzity. Ač se to na první pohled může zdát jako jemné nuance, tak na náš organismus to má velký vliv.

Světlo pro zdraví

Světlo nás provází celý život a naše tělo je tomu uzpůsobené. Nejvýkonnější býváme během dne, kdy sluníčko dává našemu tělu signály, že je načase fungovat, mozek se zaktivuje a jsme připraveni plnit povinnosti. Přirozené denní světlo nám nejlépe nahradí studená nebo neutrální bíla. Stejně jako slunce nám toto umělé světlo naladí organismus na výkon.

Naopak s příchodem večera světlo ubývá, tělo se pomalu nastavuje na nadcházející večer a přepíná se do odpočinkového režimu. Aby se tělo mohlo během noci správně zregenerovat, je vhodné mu nastavit podobné podmínky i doma, tím nejlépe docílíme teplým bílým světlem.

Pokud ovšem chceme našemu tělo dopřát ultimátní odpočinek, zvolíme alespoň hodinu před spaním osvětlení, které není v modrém spektru. Tedy, zvolíme žárovky či chytré osvětlení, kde si můžeme nastavit červenou barvu a náš organismus se díky tomuto signálu začne připravovat na spánek, lépe se zregeneruje a my snížíme počet bezesných nocí, kdy nemůžeme usnout.

Jedno světlo pro všechno

Mít přes den studené bílé světlo pro optimalizaci výkonnosti a v noci teplé bílé nebo červené pro podporu našeho zdraví je sice hezké, jak toho ale dosáhnout v praxi, abychom nemuseli třikrát denně měnit žárovku?

Naštěstí v dnešní době existuje velice jednoduché řešení. Stačí zvolit chytré osvětlení.

Společnost EGLO vyvinula technologii EGLO Connect, díky které můžete své osvětlení ovládat přes telefon, tablet či dálkové ovládání a jednoduše si nastavit barvu, teplotu a intenzitu světla včetně času vypnutí a zapnutí.

Tato vychytávka vám pomůže nejen s lepší výkonností a zdravím, ale také vám ochrání obydlí. Jednoduše nastavíte, kdy se má světlo rozsvítit nebo zhasnout a vyvolá to tak dojem, že jste doma.

Osvětlení EGLO Connect se hodí i pro zábavu. Můžete si zde navolit různé barevné scény nebo si osvětlení sladit s hudbou.

Výhodou je i to, že nemusíte kupovat nová svítidla, stačí si koupit chytrou žárovku EGLO Connect a namontovat ji do osvětlení, které již máte doma, nebude vás to tedy stát zbytečné peníze navíc.

Publikováno na: