Víte, jak se z frustrace zrodil geniální nápad, který změnil způsob holení?

Psal se rok 1895. Právě tehdy dostal americký obchodník King Camp Gillette nápad, který navždy změnil naše životy.

Jednoho dne King C. Gillette při holení zjistil, že ostří jeho břitvy je tupé a potřebuje profesionálně nabrousit. V okamžiku frustrace si uvědomil, že jedinou nezbytnou částí jeho břitvy je samotná nejtenčí část čepele. Naštěstí dostal geniální nápad – co kdyby dokázal takové ostří vytvořit na tenkém kusu lisované oceli zbroušeného ze dvou stran a vyrobeného za tak nízkou cenu, že by byl snadno a rychle vyměnitelný? Tak se zrodila klasická žiletka s dvojitým ostřím, kultovní produkt, který nese jméno svého vynálezce dodnes.

Jedna z prvních žiletek, na kterou po 120 letech navazuje produktová řada King C. Gillette

Historie vtisknutá do nové kolekce King C. Gillette

Po 120 letech se na základě vynálezu zrodila nová kolekce produktů, která je inspirovaná tradičními metodami holení.

Kolekce obsahuje startovací balení klasické žiletky s chromovanou rukojetí, tak i balení náhradních žiletek. Pro fanoušky hladkého oholení je tu také designový holicí strojek s prémiovou rukojetí a pěti břity pro precizní holení a jedním speciálním zarovnávacím břitem na tvarování. K němu jsou samozřejmě dostupné náhradní holicí hlavice. Udržet dokonalý tvar vousů pomůže zastřihovač s 3 různými nástavci. Je ideální pro zarovnání kontur a pravidelné zastřihování.

Vedle žiletky či strojku by na poličce neměl chybět ani gel na holení s bílým čajem a arganovým olejem. Pro péči o vousy od strniště až po plnovous je tu pak čistící emulze na vousy a obličej, která zaručí pocit svěžesti. Jako závěrečnou tečku se hodí použít změkčující balzám s kokosovým máslem – buď jako kondicionér na vousy nebo jako bezoplachový změkčovač.

King C. Gillette: obsahuje vše, co potřebujete pro úpravu a péči vašich vousů

Nová kolekce King C. Gillette je k dispozici na webu dm.cz a v síti prodejen dm drogerie markt s.r.o.