Jak se zrodila Gillette Safety Razor Company

Nickerson navrhl a zdokonalil všechny aspekty výrobního procesu pro čepele i rukojeti a díky podpoře investora a milionáře Johna Joyce prodal Gillette své první žiletky v roce 1903 a o rok později získal patent na jejich výrobu.

Gillette a jeho firma zaznamenali obrovský úspěch zejména během první a druhé světové války. Jeho žiletky byly jednoduše přenosné, snadno použitelné a představovaly absolutní nezbytnost pro každého muže během války – hladké oholení totiž zajistilo, že plynové masky bezpečně přilnuly na obličej.

King C. Gillette, vynálezce žiletky a zakladatel značky Gillette

Dědictví King Camp Gillette v 21. století

Není náhoda, že holítka dodnes nazýváme žiletkami – značka Gillette je snad nejznámější globální značkou holicích strojků a pomůcek. Při příležitosti 120. výročí svého založení navíc přináší na český trh zbrusu novou kolekci King C. Gillette, která nese jméno svého zakladatele. Je výsledkem stoleté zkušenosti v péči o vousy a zahrnuje kompletní kolekci produktů, které pomohou zdokonalit osobní styl každého muže, od holení přes precizní tvarování až po péči; od ikonické kovové žiletky přes její moderní sestřenici s náhradními hlavicemi a elektrický zastřihovač až po pečujicí emulze a oleje.

Ať už se rozhodnete pro hladké oholení, bradku, strniště, knír nebo plnovous, nová kolekce King C. Gillette obsahuje vše, co potřebujete k tomu, abyste se stal pánem svého stylu!

Originální patent na žiletku z roku 1904

Co nová kolekce King C. Gillette obsahuje?

Kolekce výrobků King C. Gillette, inspirovaná tradičními metodami holení, by nebyla kompletní bez klasické žiletky s dvojitým ostřím. Je to opravdu kultovní produkt, který nesmí chybět ve sbírce žádného příznivce precizního tvarování vousů.

Kolekce obsahuje jak startovací balení klasické žiletky s chromovanou rukojetí, tak i balení náhradních žiletek. Pro fanoušky hladkého oholení je tu také designový holicí strojek s prémiovou rukojetí a pěti břity pro precizní holení a jedním speciálním zarovnávacím břitem na tvarování. K němu jsou samozřejmě dostupné náhradní holicí hlavice. Udržet dokonalý tvar vousů pomůže zastřihovač s 3 různými nástavci. Je ideální pro zarovnání kontur a pravidelné zastřihování.

Vedle žiletky či strojku by na poličce neměl chybět ani gel na holení s bílým čajem a arganovým olejem. Pro péči o vousy od strniště až po plnovous je tu čisticí emulze na vousy a obličej, která zaručí pocit svěžesti. Jako závěrečnou tečku se hodí použít změkčující balzám s kokosovým máslem – buď jako kondicionér na vousy nebo jako bezoplachový změkčovač.

King C. Gillette: obsahuje vše, co potřebujete pro úpravu a péči vašich vousů

Nová kolekce King C. Gillette je k dispozici na webu dm.cz a v síti prodejen dm drogerie markt s.r.o.