Ostrov, na kterém najdete nejkrásnější pláže z celého Řecka

Řeč je o Lefkádě, která je vyhlášená svými plážemi a nekonečnými odstíny tyrkysové, které vnímáte při každém pohledu na mořskou hladinu. Je zde hodně pláží, které jsou z ostrova opravdu těžko přístupné, je proto vhodné zapůjčit si malý motorový člun, do kterého se vejde až sedm osob. Na řízení člunu nepotřebujete žádnou licenci, stačí krátké školení, které vám pronajímatel poskytne při samotném zapůjčení. Dostanete i mapu, abyste věděli nejen to, kam určitě nejezdit, ale hlavně, kam se určitě vypravit. Kde si zastavíte a vykoupete se, je jen na vás, čekají na vás vody Jónského moře, menší ostrůvky rozeseté kolem Lefkady a dokonce jeskyně, které můžete vyrazit prozkoumat.


117 km písečných pláží, nespočet taveren, absolutní soukromí a totální relaxaci najdete na Lefkádě. Zdroj: CK Blue Style


Tuto destinaci nově do svého repertoáru zařadila i cestovní kancelář Blue Style, která kromě standardních hotelů nabízí svým klientům i soukromé vily s vlastním bazénem, parkováním, kuchyní i venkovním grilem. Potraviny jsou na Lefkadě stejně drahé, nebo dokonce levnější než v České republice, tedy návštěvu taveren můžete střídat s přípravou vlastních pokrmů.


117 km písečných pláží, nespočet taveren, absolutní soukromí a totální relaxaci najdete na Lefkádě. Zdroj: CK Blue Style


Pláže, které by jistě žádný cestovatel neměl vynechat, jsou Porto Katsiki neboli Kozí zátoka, nacházející se v jihozápadní části ostrova, a Egremni, která je považována za dva kilometry ráje. Na obě pláže je dobré vyrazit na člunu. Pokud se rozhodnete pro přístup z ostrova, čeká vás sestup a pak výstup po zhruba 300 schodech. Trocha námahy ale za tu krásu rozhodně stojí.


117 km písečných pláží, nespočet taveren, absolutní soukromí a totální relaxaci najdete na Lefkádě. Zdroj: CK Blue Style


K dalším místům, která bez pochyby stojí za to navštívit, patří městečko Agios Nikitas. Je obklopeno kopci a zelení. Soukromé vily se zde nacházejí na útesech, je tedy dobré se připravit na pravidelné vycházky nebo si půjčit auto. Pokud auto mít nebudete, například s nákupy si nemusíte dělat vůbec hlavu. Místní supermarket nabízí dovoz vybraných potravin až domů.

Svoji dovolenou v Řecku na léto 2022 si u cestovní kanceláře Blue Style můžete rezervovat již nyní. V rámci First Minute nabídky získáte nejen skvělé slevy a výhody, ale také jistotu současné atraktivní ceny, která se pro vás po uhrazení symbolické zálohy 1 500 Kč na osobu již nezmění.

Publikováno na: