Ostrov věčného jara si zamilujete doslova na první pohled

Ten se pyšní přezdívkami „květináč Evropy“, „zelená perla Atlantiku“ a „ostrov věčného jara“. Celoročně zde totiž panuje mírné klima a navíc tu spatříte neskutečné množství kvetoucích rostlin, keřů a stromů.

Ostrov věčného jara: Madeira. Zdroj: CK Blue Style

Madeira, ležící 580 km od Maroka a 960 km od Lisabonu, bezesporu svádí k aktivní dovolené – bez ohledu na roční období. Denní teplota vzduchu ani v zimě neklesá pod 17 stupňů, v létě se pohybuje kolem 25 °C. Co se týče deště – nejčastěji prší na severu, zatímco na jihu minimálně. V oceánu se vykoupete v srpnu i v lednu, a to díky vlivu teplého Golfského proudu. Pokud narazíte na pláže se světlým pískem, věřte, že jsou uměle vytvořené, písek na ně byl totiž přivezen ze severní Afriky nebo Portugalska. Většina pláží na Madeiře je s tmavými kameny a oblázky sopečného původu, případně s tmavým pískem.

Ostrov věčného jara: Madeira. Zdroj: CK Blue Style

A co se na Madeiře dá dělat? Čeká na vás spousta větších i menších pláží, stovky kilometrů stezek různé náročnosti, nádherná příroda, atraktivní památky, golfová hřiště Palheiro Golf a Santo da Serra Golf, pestrá nabídka nejen vodních sportů a v neposlední řadě skvělá gastronomie. Během pobytu na Madeiře byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu města Funchal, vulkanickou plošinu Paul da Serra, vyhlídku Cabo Girao, tunel a horský průsmyk Boca da Encumeada nebo lávové bazénky v Porto Moniz. V podstatě se dá říct, že kamkoliv se na Madeiře vydáte, všude uvidítě něco zajímavého a jedinečného.

Ostrov věčného jara: Madeira. Zdroj: CK Blue Style

Pokud toužíte všechna tato místa spatřit na vlastní oči, máte již nyní možnost rezervovat svoji dovolenou u cestovní kanceláře Blue Style. V rámci First Minute nabídky získáte nejen skvělé slevy a výhody, ale také jistotu současné atraktivní ceny, která se pro vás po uhrazení symbolické zálohy 1 500 Kč na osobu již nezmění.

Publikováno na: