Poznejte tajemství egyptské historie během jediného dne

CK Blue Style do své nabídky zařadila jako novinku poznávací zájezdy Plavba po Nilu. V rámci tohoto 8 denního zájezdu navštívíte Údolí králů, města Luxor, Edfu, Asuán a mnoho dalších zajímavých míst. Doprovod vám bude dělat česky mluvící průvodce, od kterého se dozvíte veškeré informace, včetně dávných příběhů a pověstí, které se k těmto starobylým místům váží. 4 noci navíc strávíte na 5* výletní lodi, kde bude mít k dispozici vlastní kajutu, ale také bar, diskotéku a skvělou restauraci.

Poznejte tajemství egyptské historie během jediného dne. Zdroj: CK Blue Style

Luxor

Cestovatelé, kteří do Luxoru dorazí po řece, většinou jako první navštíví chrámový komplex Luxor. Nachází se totiž přímo u řeky Nil. Luxorský chrám kdysi starověcí Egypťané vybudovali z pískovce pro uctívání nejvyšší trojice bohů - Amon, Mut a Chonsu. Celý chrám se skládá z obřích zdí, sloupů, soch a obelisků. Dalším podobným komplexem tří chrámů je Karnak, který kdysi sloužil, stejně jako chrámový komplex Luxor, k uctívání trojice nejvyšších bohů. Počátky stavby se datují kolem roku 1950 př. n. l. do období vlády faraona Senusreta I. Jedním z nejúžasnějších míst oblasti Luxor je nedaleký komplex hrobek a chrámů, Thébská nekropole, jejíž součástí jsou i údolí králů a královen. Právě zde nalezli věčný odpočinek jedni z největších panovníků v historii Egypta.


Poznejte tajemství egyptské historie během jediného dne. Zdroj: CK Blue Style


Edfu

Chrám Edfu sice není přímo u řeky, ale můžete se k němu svézt třeba kočárem taženým koňmi. Jde o stavbu zasvěcenou Horovy, bohovi se sokolí hlavou, jeho manželce Hathor, bohyni lásky a krásy, a jejich synovi. Jedná se o jeden z nejzachovalejších chrámů, který byl budován za Ptolemaiovců a pobývala v něm i Kleopatra.

Poznejte tajemství egyptské historie během jediného dne. Zdroj: CK Blue Style

Kom Ombo

Je od něho překrásná vyhlídka na zde ještě čisté vody Nilu i poušť rozkládající se za úzkým zeleným pruhem polí. Zvlášť překrásně působí v osvětlení zapadajícím sluncem. Zasvěcen je bohu Sobekovi, který v egyptském pantheonu představoval zlo a bývá zpodobován s krokodýlí hlavou a velmi oblíbenému bohu Horovi, zpodobovanému se sokolí hlavou.

Asuán

Ze známých egyptských letovisek je to daleko a jinak než na lodi se sem jen těžko dostanete. Kromě obrovské přehrady a starověkého kamenolomu, odkud pochází kámen snad pro všechny egyptské starověké stavby, tu můžete navštívit jeden z největších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě Abú Simbel a vykopávky města Abu na ostrově Elefantina.

Publikováno na: