Molekulární vodík – víte, jaké jsou jeho pozitivní účinky na zdraví?

Ostravský podnikatel David Maršálek pracuje s vodíkem více než 10 let a na rozdíl od ostatních vodíkových projektů se on a jeho tým zaměřují na zdraví. Výrazné pozitivní účinky molekulárního vodíku poznal jak na mezinárodních vědeckých výzkumech, tak především osobně, a to jak na zdraví lidí, tak i zvířat. Plány Davida Maršálka jsou v tomto odvětví velké a už teď se k němu postupně přidávají lékaři, vědci, podnikatelé, investoři a známé osobnosti.

Zmiňovaný Generátor H2 je nedílnou součástí portfolia a slučuje v sobě několik funkcí. Tou hlavní je inhalace vodíku, jež může zlepšit zdraví, zvýšit energii a výkon. Dokáže ale také molekulárním vodíkem obohacovat vodu a jiné nápoje.

„Naším záměrem je se s tímto a dalšími přístroji, které jsou ve vývoji, dostat do širší oblasti zdravotnictví a pomáhat lidem. V současné době dodáváme naše řešení v podobě inhalačních přístrojů, doplňků stravy a kosmetiky do vybraných lázní a wellness hotelů v Česku a na Slovensku, kde významným způsobem pomáháme lidem s různými zdravotními komplikacemi, mimo jiné i v rámci post-covidových lázeňských pobytů. Rádi bychom, aby dalším výsledkem našich dlouholetých aktivit spojených s vlastní výrobou byla také registrace tohoto lokálně vyvinutého nového unikátního přístroje jako zdravotnického prostředku, který bude dostupný pro všechny, podobně jako jsou i naše další produkty,“ říká David Maršálek.

Vodík v medicíně

Vodík má obrovský potenciál na zdraví lidí i zvířat. Svědčí o tom výzkumy vědců z celého světa, kteří se tím zabývají již desítky let. Progresivní jsou v tomto směru hlavně v Japonsku. Podle dostupných informací například zkoumají účinky inhalace vodíku během zástavy srdce, tomuto tématu se konkrétně věnuje profesor Shigeo Ohta z Nippon Medical School. Na základě jeho výzkumu zavedly nemocnice v Japonsku zařízení pro inhalaci molekulárního vodíku do systému urgentní medicíny.

U nás se výzkumem vodíku ve zdravotnictví zabývá především Ústav experimentální medicíny AV ČR, kde tým docentky Čejkové vytvořil patent na léčebný přípravek obsahující molekulární vodík se zvýšeným antioxidačním účinkem, určený k prevenci a léčení zánětlivých a degenerativních onemocnění. „Na vývoji a výrobě tohoto a dalších produktů v současné době pracujeme prostřednictvím naší výrobní společnosti H2Pharm s.r.o. Naším cílem je mít v týmu jen ty nejlepší odborníky, abychom produkty uváděli na trh v co nejvyšší kvalitě. Některé produkty s využitím tohoto patentu již máme v prodeji, jsou to H2 Immunity a H2 Forte,“ upřesňuje Maršálek.

V uplynulých měsících představilo ministerstvo průmyslu a obchodu vodíkovou strategii. Naším cílem je po vzoru Japonska a zbytku světa podpořit schválení využívání vodíku jako medicinálního plynu ve zdravotnictví a zkvalitnit tak lidem jejich životy.

Publikováno na: