Věk nezastavíte, ale vrásky můžete zabrzdit. Víme, jak na to

Nedostatek kolagenu způsobuje, že je pokožka sušší, a tudíž se na ní rychleji začínají tvořit prohlubně. Ty nejčastěji pozorujme na čele, kolem očí a úst. Je proto zapotřebí o pleť dostatečně pečovat. Do denní rutiny zařaďte používání hydratačních krémů, a to ráno i večer. To zaručí vyživení i ochranu před nepříznivými vlivy. Zapomínat by se nemělo ani na důkladné čištění a odličování. A alespoň jednou do týdne se hodí aplikovat peeling, kterým odstraníte šupinky a odumřelé buňky. 

Kromě kosmetických ošetření dbejte i na dostatek spánku, během něhož se naše tělo regeneruje. Pokud často ponocujete, můžete během krátké chvíle zpozorovat nesjednocený tón pleti, kruhy pod očima a celkovou ochablost, což vám přidá roky navíc. Dopřejte si alespoň šest hodin klidného spánku, který vám pomůže vypadat a cítit se svěže a odpočatě.

Pleť je nutné vyživovat nejen zvenku, ale i zevnitř. Nedostatečný pitný režim způsobuje dehydrataci, která urychluje stárnutí. Denně by měl člověk vypít alespoň dva litry vody. Naopak se vyvarujte časté konzumace kávy a alkoholu, který tělo dehydratuje.

Kvalitní strava také pomůže k lepšímu stavu pleti a redukci vrásek. Pravidelně do svého jídelníčku zařazujte potraviny bohaté na vitamíny a minerály. To prospěje nejen vašemu obličeji, ale celému tělu.

Shutterstock

V jaké kondici je vaše pleť? Zkuste jednoduchý pokus

Uchopte dvěma prsty pokožku a lehce ji natáhněte. Pokud se ihned vrátí na místo a nejsou na ni stopy po stisku, je zdravá a pevná. Jestliže ale chvíli trvá, než se vrátí do původního stavu, potřebuje dodat sílu.

Ke krásně vypadající pleti vám může pomoct doplněk stravy Biotin Collagen. Ten obsahuje kombinaci klinicky testovaného kolagenu Verisol® P, kyseliny hyaluronové, biotinu, vitamínu C a zinku. Tyto složky poskytují pokožce komplexní vnitřní výživu, díky které dojde ke zpevnění, hydrataci a vyhlazení pleti.


Vitabalans CZ,s.r.o.


Získejte doplňky stravy od Vitabalans Lady ve vánoční soutěži, která probíhá od 29. 11. do 27. 12. 2021 na webových stránkách ZDE.

Biotin Collagen je doplněk stravy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.