Nejvíce boduje s dárky tatínek, tchýně občas šlápne vedle

Jak nezpůsobit trapnou chvilku

I když tzv. „měkkouši“ nadchnou málokoho, rozhodně ani neurazí. Pak ale přicházejí na řadu dárky, které se obdarovanému hodí asi podobně jako dětem sáňky v létě. Nákupní rádce Heureka si udělal průzkum, z něhož vyplynulo několik opravdu kuriózních dárků. Rozhodně se vyvarujte praktickým věcem typu smetáček s lopatkou, kávě pro někoho, kdo ji nepije, alkoholu pro abstinenta či rádoby vtipným dárkům, které obdarovaného přivádějí do trapné situace. Pozornost věnujte také trvanlivosti, darovat prošlý výrobek není úplně nejlepší vizitka.

Nevyvratitelnou skutečností je, že 80 % lidí má ve svém okolí někoho, pro něhož se výběr dárku stává opravdu tvrdým oříškem. Nejvíce mozkové závity namáháme při výběru dárku pro svou drahou polovičku, kdy mužům to dává zabrat ještě o něco víc než ženám. Nenechte proto nic náhodě a co nejdříve navštivte Dárkovač nákupního rádce Heureka, protože Vánoce už opravdu klepou na dveře. Napovíme vám, že ty letošní budou ve znamení smart technologií, tedy cokoliv chytrého pro radost i užitek bude trefou do černého.


Shutterstock


Vykročte správným směrem

Chcete-li se nejprve poptat na radu svého okolí, pak pro vás máme možná trochu překvapivé zjištění. Nejlépe se dárky trefují do vkusu tatínkové. Asi je to tím, že společně s maminkami znají své blízké nejlépe, ale maminky mívají sklony obdarovávat především praktickými dárky. Častých přešlapů se naopak dopouštějí tchýně, tcháni, švagři a švagrové. Po důvodech raději nepátrejme. Zaručený recept na dokonalý dárek pro každého přináší Heureka. Díky speciálním filtrům si nastavíte profil člověka, kterého obdarováváte a z pohodlí svého domova zařídíte dárky pro celou rodinu i přátele. Dárkovač poslouží i třeba jen jako inspirace, což také není k zahození, protože při vymýšlení dárků je, jak se říká, každá rada drahá.  

Přidejte kousek sebe

Pokud stále trochu tápete, pomůže vám sepsat si na papír seznam toho, co má daná osoba ráda a o co se zajímá. Dejte si dvě minuty a sepište maximum věcí, které vás o člověku, jehož se chystáte obdarovat, napadne. Tento přehled si určitě uschovejte, pomůže vám i v budoucnu až budete řešit třeba dárek k narozeninám. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, přidejte k dárku i kousek sebe. Postačí ručně psané přání, originální balení, zkrátka něco, co obdarovanému ukáže, že vám na něm opravdu záleží. Celá polovina Čechů se shoduje, že neosobní dárky, které na dárce prozradí, že nás moc nezná, jsou faux pas.


iStock


Čím letos ženám vykouzlíte úsměv na tváři

Heureka Group a.s.