Vánoce bez přešlapů aneb čím spolehlivě potěšíte své blízké

Jděte na to chytře

Patříte-li k 35 % mužů, kteří tápou s výběrem dárků a nechcete skončit v ranku těch, kteří nakonec šlápli pěkně vedle, máte několik možností. Zeptejte se obdarovávaného člověka napřímo, co by si přál. Cesta se to zdá nejjednodušší, ale riskujete odpověď tipu „nic“, nebo „to je jedno“, což vám ve výsledku příliš nepomůže. Můžete samozřejmě darovat peníze či poukaz, ale ani zde není zaručena spokojenost, protože to tak trochu vyvolává dojem, že jste se výběrem dárku příliš nezabývali. Pokud chcete opravdu zaručené tipy, vyzkoušejte Dárkovač na nákupním rádci Heureka. Stačí pár kliknutí a vykoukne na vás vše, po čem (nejen) ženy touží.


Shutterstock


Letošní Vánoce budou smart

Jak jistě tušíte, „měkkouši“ mezi nejžádanějšími dárky nebudou. Ženu vždy potěšíte parfémem, šperkem či knihou, je ale důležité znát dobře její vkus. Určitě nečekejte rozzářené oči nad detektivkou, je-li dotyčná milovnicí romantických příběhů. Letošní Vánoce však jedou na „smart“ vlně. Moderní technologie hýbou světem, a to i tím dárkovým. U žen jsou v kurzu chytré hodinky, tablety či čtečky elektronických knih. Oblíbeným členem domácnosti se stane i vymazlený kávovar, sportovkyně ocení kolečkové brusle či elektrokolo. Trendem letošních Vánoc jsou také aroma difuzéry, které v dnešní době skvěle poslouží jako aromaterapie a balzám na pocuchané nervy.

Inspirace v minulosti

Trendy letošních Vánoc už jsme trochu přiblížili, ale inspiraci lze najít i v minulosti, a to poměrně nedávné. Víte, které dárky udělaly největší radost v loňském roce? Heureka nelenila a zeptala se. Ukázalo se, že lidé oceňují praktické drobnosti, jako jsou knihy či kosmetika, ale největší radost mají z hodnotných dárků, ke kterým se řadí především technologické vychytávky. Našlo se ale pár dárkových tipů vybočujících z řady, kdy za zmínku stojí například rýžovar, degustační sada výběrových káv, paddleboard a zabrousíme-li do trochu odvážnějších vod, potěšil i vibrátor. Vždy ale platí, vybírejte rozumem a srdcem, být za každou cenu vtipný či originální se nemusí vyplatit. A ještě jedno připomenutí, na které často zapomínáme. To nejcennější, co můžeme druhému věnovat, je náš čas, a to nejen o Vánocích.


Shutterstock


Neotálejte, i kurýři mají omezenou kapacitu

Cesta k dokonalým dárkům je nyní otevřená a jednodušší už to být nemůže. Přesto jedno úskalí zde ještě číhá a tím je čas. Krásné a klidné Vánoce si zajistíte jen tak, že vše vyřešíte včas, jinými slovy hned, protože zítra může být pozdě. I když vyberete dárek, který je na skladě, s narůstajícím počtem zásilek se může prodloužit doba doručení. A sledovat nervózně den před Štědrým dnem, jestli už se balíček blíží k vašim dveřím, to nechcete. Tedy pokud nejste milovníkem adrenalinových zážitků. 

Nevhodné dárky

Letošní hity

Heureka Group a.s.