Přemýšlíte, kam uložit své úspory? Zkuste výhodný termínovaný vklad

Všudypřítomné zdražování služeb i zboží může výrazně ohrozit naše budoucí výdaje, ať už se jedná o nákup dovolené, vozidla nebo spoření na penzi. Jak své úspory bezpečně zhodnotit a přizpůsobit se tak aktuálnímu vývoji?

Na jedné straně je spořicí účet s nepatrným výnosem, na straně druhé jsou více či méně riskantní investice do akcií nebo nejistých kryptoměn. „Zlatou střední cestou jsou termínované vklady. Nabízejí vyšší úroky než spoření a zároveň nehrozí, že o peníze přijdete,“ říká Jan Roztočil, generální ředitel a předseda představenstva spořitelního družstva Artesa.


Jan Roztočil, generální ředitel Artesy


Kdy jít do termínovaného vkladu?

Termínovaný vklad je vhodný v momentě, kdy víte, že vložené peníze nebudete po nějakou dobu potřebovat. Vklady jsou navíc ze zákona pojištěny, a to až do hodnoty 100 tisíc eur. „Maximální výše vašeho termínovaného vkladu není omezena, záleží zcela na vás. Minimální částka je 20 000 Kč. Oproti konkurenci nabízíme skvělou příležitost bezpečně zhodnocovat úspory našich klientů už od nižších částek třeba i na dobu jednoho roku,“ avizuje Roztočil z Artesy.

Výhody termínovaného vkladu

„Jak už bylo řečeno, peníze jsou u termínovaných vkladů jištěné zákonem. Úspory se také většinou zhodnocují lépe než na běžném nebo spořicím účtu. Úroková sazba je navíc po celou dobu garantována, nemusíte tak mít obavy z aktuálních hrozeb a změn, které jiné investiční produkty potkávají pravidelně,“ doplňuje Roztočil.

Jedním z nejvýhodnějších termínovaných vkladů na trhu je právě produkt od Artesy, který např. při tříletém uložení úspor nabídne zhodnocení 4 % ročně s možností pravidelného ročního výběru výnosu. Termínovaný vklad sjednáte na kterékoliv pobočce Artesy nebo online na stránkách spořitelního družstva.


Investujte chytře