McDonald’s není „jen“ o hranolkách a hamburgerech, ale i o lokální pomoci a podpoře

4 000 rozvezených porcí jídla do krajských nemocnic nebo téměř 150 pytlů s odpadky sesbíraných v okolí restaurací a na oblíbených výletních místech. Ano, i takový může být výsledek regionální podpory.

Společnost McDonald’s a její franšízanti se v místním dění angažují dlouhodobě, dlouhodobě usilují o vnímání svých restaurací jako dobrého souseda, dlouhodobě vrací finance do lokality, v níž podnikají, přitom je na každém z nich koho, co nebo kdy podpoří. V průběhu roku se tak například 450 zaměstnanců a dobrovolníků stalo součástí úklidových skupin s názvem Trash Patrols, které sbíraly odpadky v okolí restaurací, v přírodě i na oblíbených turistických trasách. Nyní zase někteří z franšízantů rozváží jídlo do krajských nemocnic, aby tak podpořili zdravotnický personál covidových oddělení, který opět pracuje ve vysokém tempu. Jen v Praze, Brně, Zlíně, Olomouci a Ostravě tak bude poslední měsíc v roce rozvezeno na 4 000 porcí jídla, kterými franšízanti a McDonald’s děkují zdravotníkům za jejich nasazení. A to zdaleka není vše. Výčet aktivit je opravdu dlouhý, přes podporu lokálních sportovců a sportovních klubů, přes kulturní a volnočasové dění až po místní charitativní projekty.

A nezapomíná ani na děti

V příštím roce se do škol vrací tradiční formát fotbalového turnaje McDonald’s Cupu pro žáky I. stupně ZŠ, jímž motivuje děti k pohybu a sportu. McDonald’s je jednoduše dobrým sousedem, který za každým projektem, pomocí a podporou vidí konkrétní jména, konkrétní tváře i skutečné příběhy. A tak by to přeci mělo být.